Хімічні реактиви для знезараження води у басейні та аквапарку

Хімічні реактиви для знезараження води у басейні та аквапарку

Забезпечення безпеки та чистоти води у басейнах завжди було пріоритетом для власників оздоровчих, розважальних та спортивних установ. Адже, якщо не проводити дезінфекцію, вода, що поступає з водогону, стане сприятливим середовищем для розмноження мікробів та бактерій. 

Сучасні технології дозволяють використовувати ефективні та безпечні методи знезараження. Сьогодні ми окремо розглянемо очистку води відповідними хімічними засобами. Хімічні реактиви, а саме, соляна кислота, сірчана кислота, пероксид водню та натрій гіпохлорит ідеально підійдуть для хлорування та знезараження води у басейнах та аквапарках. 

Соляна кислота для басейнів

Соляна (хлоридна) кислота (HCl) відома своїми знезаражувальними властивостями та широким спектром застосування. Вона ефективно вбиває бактерії та віруси, що можуть знаходитися у воді басейну. При цьому, правильно дозована соляна кислота не лише забезпечує безпеку та баланс рівню кислотності-лужності води, але і не шкодить спорудам басейну.

Сірчана кислота для підготовки води

Сірчана (сульфатна) кислота (H2SO4) також відома своїми антисептичними властивостями. Вона ефективно руйнує мікроорганізми та забезпечує високий рівень безпеки води. Використання непрекурсорної сірчаної кислоти допомагає у підтримці оптимального рівня pH води у басейні. Це дозволяє уникнути реакційного стану води, що може викликати подразнення шкіри та очей у користувачів. 

Хлоридну та сульфатну кислоти застосовують як для автоматичного дозування насосами-дозаторами, так і для ручного (безпосередньо додаючи в басейн).

Натрій сірчанокислий кислий (натрій гідросульфат, натрій бісульфат)

Натрій сірчанокислий кислий — це сухий, гарно розчинний у воді   реактив, дія якого ґрунтується на зниженні рівню рН води. Застосовується для малих басейнів. Цей засіб не такий бюджетний як кислотні, проте має свої переваги: він не агресивний, його використання не потребує дотримання особливої техніки безпеки. Порівняно із соляною кислотою у нього більший термін придатності.

Пероксид водню – надійний очисник води

Пероксид водню (H2O2) відомий своїми окислювальними властивостями, які дозволяють ефективно знезаражувати воду. Він руйнує біологічні забруднення (плісняву, грибок) та сприяє збереженню чистоти води без утворення хлору або інших хімічних сполук. Його часто застосовують для домашніх невеликих басейнів. Перекись водню (ін. словами “пергідроль”) може бути двох різних видів – розчин 35% та 60%. Високо концентрований розчин 60% пероксиду є дорожчим, але більш дієвим деззасобом. Цей реактив не містить неприємного запаху чи кольору, але після його застосування необхідно зачекати 12-24 години, щоб оброблена вода не зашкодила шкірі Ваших відвідувачів. 

  • Для розчину 35% рекомендовано використовувати 100-200 мл пероксиду водню на 1 кубічний метр води.
  • Для розчину 60% рекомендовано використовувати 80-100 мл пероксиду водню на 1 кубічний метр води.

Проте, наголошуємо, що дані пропорції є лише рекомендаційними порадами, адже якість води, як і забрудненість самого резервуару може бути різною, тож пропорцію для конкретно Вашого басейну повинен скласти відповідний спеціаліст. 

Важливою приміткою є також той факт, що розчин пероксиду водню (особливо більш концентрованого) категорично протипоказано відправляти перевізниками у пластикових каністрах чи тим більше у ПЕ пляшках у теплу пору року, коли температура повітря сягає 20 градусів та більше, адже перекис водню при нагріванні розширюється і може “розірвати” каністру зсередини. В компанії “Сфера сім” Ви можете забрати пергідроль самовивозом у будь-яку пору року.

Натрій гіпохлорит – надійний дезінфікуючий засіб для басейнів

Натрій гіпохлорит (NaClO) є одним з найпоширеніших дезінфікуючих засобів для басейнів. Він швидко та ефективно знищує мікроорганізми, забезпечуючи безпеку води для користувачів. При цьому, ГПХН не викликає неприємного запаху, що є важливим аспектом для комфорту користувачів басейну. Серед хлорвмісних засобів є найбільш популярним та перевіреним часом дезінфекційним засобом для знезараження води у аквапарках, басейнах та інших водних спорудах.

Зазначимо, що для регулювання рН води в басейнах в Україні пропонується великий асортимент продукції різних торгових марок під різними назвами. Вміст таких рідких засобів — це та ж сульфатна або хлоридна кислота в різних концентраціях (від 30 до 45% у випадку сірчаної та від 10 до 14% у випадку соляної кислот). Гіпохлорит натрію чи пероксид водню — це основа дезінфікуючих засобів (рідких хлорвмісних і безхлорний з активним киснем відповідно), де найважливішою характеристикою є їх висока  активність. 

Отже, підсумовуючи статтю, можемо вкотре переконатись – вода є життєво важливим елементом для басейнів, а її якість відіграє критичну роль у забезпеченні безпеки та задоволення для користувачів. Необхідність у ефективному знезараженні води залишається невід’ємною частиною догляду та утримання розважальної та спортивної інфраструктури. ТОВ “Сфера сім” матиме за честь стати Вашим постійним партнером з постачання хімічних дезінфікуючих засобів для води. Ми допоможемо Вам суттєво зекономити бюджет, використовуючи наші хімреактиви найкращої якості (гіпохлорит виробництва Польща, безбарвна сірчана кислота європейського виробництва). Зі своєї сторони гарантуємо швидку доставку та наявність сертифікатів на поставлену продукцію.

Де купити хімію для басейну?

Купити хімію для очистки води за приємними цінами рекомендуємо у нас. Компанія “Сфера сім” має багаторічний досвід реалізації хімічних реагентів для різних потреб, зокрема для знезараження води у басейні, санаторії чи аквапарку. В межах міста Львів діє безкоштовна доставка реактивів автотранспортом компанії, а по Україні ми щоденно відправляємо товар перевізниками.