Луги

Алюміній гідроксид, ч

Луги
Класифікаціяч
ФормулаAl(OH)3
Фасовка0,1 кг
Фасовка1 кг
Фасовка—–

Аміак водний 25%, тех

Луги
Класифікаціятех
ФормулаNH3·H2O
Фасовка20 л
Фасовка50 л
Фасовканалив

Аміак водний 25%, чда

Луги
Класифікаціячда
ФормулаNH3·H2O
Фасовка1 л
Фасовка5 л
Фасовка50 л

Барій гідроксид, тех

Луги
Класифікаціятех
ФормулаBa(OH)2
Фасовка0,1 кг
Фасовка1 кг
Фасовка25 кг

Електроліт кислотний

Луги
Класифікація—–
Формула—–
Фасовка6,65
Фасовка26,6 кг
Фасовка—–

Калій гідроксид, тех (Корея)

Луги
Класифікаціятех
ФормулаKOH
Фасовка1 кг
Фасовка25 кг
Фасовка—–

Калій гідроксид, чда

Луги
Класифікаціячда
ФормулаKOH
Фасовка0,1 кг
Фасовка0,5 кг
Фасовка1 кг

Кальцій гідроксид, ч

Луги
Класифікаціяч
ФормулаCa(OH)2
Фасовка0,1 кг
Фасовка0,5 кг; 1 кг
Фасовка25 кг

Літій гідроксид, ч

Луги
Класифікаціяч
ФормулаLiOH
Фасовка0.1 кг
Фасовка1 кг
Фасовка—–

Натрій гідроксид (натрій гідроокис, сода каустична), гранульований (Китай)

Луги
Класифікаціятех
ФормулаNaOH
Фасовка1 кг
Фасовка25 кг

Натрій гідроксид (натрій гідроокис, сода каустична), луска (Китай)

Луги
Класифікаціятех
ФормулаNaOH
Фасовка3 кг
Фасовка25 кг
Фасовка—–

Натрій гідроксид, хч

Луги
Класифікаціяхч
ФормулаNaOH
Фасовка0,1 кг
Фасовка0,5 кг; 1 кг
Фасовка25 кг

Сода каустична (натрій гідроксид) 50% фарм

Луги
Класифікаціяфарм
ФормулаNaOH
Фасовка30 кг
Фасовка1500 кг
Фасовка—–

Що таке луг у хімії?

Луги — це сильні основи, які є розчинні або слаборозчинні у воді і при дисоціації яких утворюється підвищена концентрація гідроксид-іонів (ОH-). Більш широкою назвою цієї категорії речовин є основи – складні речовини, утворені металічним залишком та гідроксильною групою.

До слабких основ також відносять амоній гідроксид (водний розчин аміаку). Деякі основи мають спеціальні назви (побутові луги): NaOH – їдкий натрій, KOH – їдкий калій, Ca(OH)2 – гашене вапно, Ba(OH)2 – вапняна вода.

В асортименті ТзОВ “Сфера сім” концентровані луги у вигляді білих кристалічних порошків, упаковані в герметичні полімерні упаковки та мішки. В наявності також 46-50% водний розчин натрій гідроксиду (сода каустична), який широко застосовується в харчовій промисловості як мийний засіб.

Луги хімічні: галузі застосування

Спектр використання лугів надзвичайно широкий. В першу чергу — це промислове використання. Хімічна промисловість (виробництво мила та шампунів, гліцерину, добрив та ін.), газова і нафтова (в якості каталізатора), текстильна (обробка волокон), паперова, харчова, в галузі металургії. Їдкий натрій застосовують в сантехніці (розчищає засмічені каналізаційні труби), їдкий калій — основний компонент лужного електроліта, на якому працює електротранспорт, водний розчин аміаку — у виробництві фанери, в медицині, ветеринарії.

Окрім цього, луги використовуються в якості реагентів у різних методиках хіманалізів. Без цього класу сполук не обійдеться жодна хімічна лабораторія чи шкільний кабінет хімії.

Фізичні та хімічні властивості лугів

Луги гігроскопічні (особливо гідроксиди лужних металів), вбирають вологу з повітря. Тривалий контакт зі скляними поверхнями призводить до роз’їдання скла лугами чи їх розчинами. Отже, надійною тарою для зберігання лугу є пластикові герметичні контейнери, які можна придбати у компанії-партнера ТзОВ “Міра”.

Основною реакцією лугів є взаємодія з кислотами (реакція нейтралізації), внаслідок якої утворюється сіль і вода. Деякі основи виявляють амфотерні властивості. Так, алюміній гідроксид реагує як з кислотами, так і з основами. Ця властивість використовується хіміками для розділення елементів.

Правила поводження з лугами

Луги є дуже реакційно-здатними речовинами. Тому для безпечної роботи з ними необхідно завжди використовувати засоби індивідуального захисту та пам’ятати правила поводження. Процес розчинення лугів у воді супроводжується виділенням великої кількості тепла. Тому тару для розчину варто обирати з товстостінного пластику з широким вінцем або спеціальну. У підготовлену холодну воду акуратно всипають луг і розмішують розчин пластиковою лопаткою до повного розчинення. Концентровані розчини лугів виливають у каналізацію після попередньої їх нейтралізації.

У аварійних випадках при попаданні лугу на шкіру чи в очі слід негайно промити ушкоджене місце великою кількістю води з наступною нейтралізацією 2% розчином борної кислоти або 4% розчином оцтової кислоти, які потрібно мати наперед приготованими у кожній лабораторії, на виробництві чи складському приміщенні.

У кого я можу купити луги для лабораторних дослідів?

У потрібних кількостях та фасуваннях луги завжди можна купити у компанії “Сфера Сім” на складі у Львові. Для промислового використання та лабораторних досліджень пропонуються варіанти з відповідним ступенем очистки реактивів. За потреби товар передамо перевізником по всій Україні.