Графік роботи: Пн-Пт 09:00-17:00

Багатоканальний (032) 295-10-60

Луги — це сильні основи, які є розчинні або слаборозчинні у воді і при дисоціації яких утворюється підвищена концентрація гідроксид-іонів (ОH-). Більш широкою назвою цієї категорії речовин є основи - складні речовини, утворені металічним залишком та гідроксильною групою. До слабких основ також відносять амоній гідроксид (водний розчин аміаку).

Деякі основи мають спеціальні назви (побутові луги): NaOH – їдкий натр, KOH – їдкий калі, Ca(OH)2 – гашене вапно, Ba(OH)2 – вапняна вода.

В асортименті ТзОВ “Сфера сім” концентровані луги у вигляді білих кристалічних порошків, упаковані в герметичні полімерні упаковки та мішки. В наявності також 46-50% водний розчин натрій гідроксиду (сода каустична), який широко застосовується в харчовій промисловості як мийний засіб.

Галузі застосування. Спектр використання лугів надзвичайно широкий. В першу чергу — це промислове використання. Хімічна промисловість (виробництво мила та шампунів, гліцерину, добрив та ін.), газова і нафтова (в якості каталізатора), текстильна (обробка волокон), паперова, харчова, в галузі металургії. Їдкий натр застосовують в сантехніці (розчищає засмічені каналізаційні труби), їдкий калі — основний компонент лужного електроліта, на якому працює електротранспорт, водний розчин аміаку — у виробництві фанери, в медицині, ветеринарії.

Окрім цього, луги використовуються в якості реагентів у різних методиках хіманалізів. Без цього класу сполук не обійдеться жодна хімічна лабораторія чи шкільний кабінет хімії.

Фізичні та хімічні властивості. Луги гігроскопічні (особливо гідроксиди лужних металів), вбирають вологу з повітря. Тривалий контакт зі скляними поверхнями призводить до роз'їдання скла лугами чи їх розчинами. Отже, надійною тарою для зберігання лугу є пластикові герметичні контейнери, які можна придбати у компанії ТзОВ “ЦЗЛ “Міра”.

Основною реакцією лугів є взаємодія з кислотами (реакція нейтралізації), внаслідок якої утворюється сіль і вода. Деякі основи виявляють амфотерні властивості. Так, алюміній гідроксид реагує як з кислотами, так і з основами. Ця властивість використовується хіміками для розділення елементів.

Правила поводження з лугами. Луги є дуже реакційно-здатними речовинами. Тому для безпечної роботи з ними необхідно завжди використовувати засоби індивідуального захисту та пам'ятати правила поводження. Процес розчинення лугів у воді супроводжується виділенням великої кількості тепла. Тому тару для розчину варто обирати з товстостінного пластику з широким вінцем або спеціальну. У підготовлену холодну воду акуратно всипають луг і розмішують розчин пластиковою лопаткою до повного розчинення. Концентровані розчини лугів виливають у каналізацію після попередньої їх нейтралізації.

У аварійних випадках при попаданні лугу на шкіру чи в очі слід негайно промити ушкоджене місце великою кількістю води з наступною нейтралізацією 2% розчином борної кислоти або 4% розчином оцтової кислоти, які потрібно мати наперед приготованими у кожній лабораторії, на виробництві чи складському приміщенні.

У потрібних кількостях та фасуваннях луги завжди можна купити у компанії “Сфера Сім” на складі у Львові. Для промислового використання та лабораторних досліджень пропонуються варіанти з відповідним ступенем очистки реактивів. За потреби товар передамо перевізником по всій Україні.

Наша адреса

Контакти

 • Комерційний директор:

  ОКСАНА МЕЛЬНИК

 • Головний менеджер з продажів хімічних реактивів:

  УЛЯНА БУЧАК

 • Менеджери з продажів хімічних реактивів:

  СВІТЛАНА БАРАН

 • ОКСАНА ГРИЦАК

 • ОКСАНА ВУС

 • МАРІЯ ЛАЗУРКО