Прохання ціни та асортимент уточняти: тел/факс (032) 295-10-60, 295-10-61.

Дезактін

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Дезактін" за ТУ У 22920528.002.
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: дихлорантин 21-23; 5,5-диметилгідантоїн 12,4-16,4; диспергатор 9,0-12,0; аніонні поверхнево-активні речовини 3,2-5,0; інгібітор корозії до 10,0; наповнювач до 100,0. Вміст активного хлору становить не менше 14,0 %.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Порошок від білого до жовтуватого кольору з помірним запахом хлору. Розчинність у воді становить не менше 20 мг/дм3. Водні розчини "Дезактіну" прозорі, безбарвні, мають слабкий запах хлору. Робочі розчини засобу не пошкоджують об'єкти, які виготовлені із металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, дерева, кахлю, порцеляни, фаянсу та поверхні медичних приладів і устаткування з лакофарбовим, гальванічним та полімерним покриттям, не фіксують білкові забруднення на на поверхні виробів медичного призначення, добре змиваються, не залишають нальоту. Гомогенізують мокротиння та інші виділення. Дезактін не сумісний з катіонними поверхнево-активними речовинами та спиртами.
Призначення засобу. "Дезактін" призначений для поточної та заключної дезінфекції в закладах охорони здоров'я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, туберкульозу, дерматомікозів, для профілактичної дезінфекції в закладах охорони здоров'я, дитячих закладах, на комунальних об'єктах, підприємствах громадського харчування, на підприємствах громадської торгівлі, транспорті, а також для передстерилізаційного очищення та поєднання процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів.
Спектр антимікробної дії. "Дезактін" виявляє бактерицидні, туберкулоцидні, віруліцидні, спороцидні та фунгіцидні властивості. Має змочувальні, емульгуючі та мийні властивості. Видаляє механічні, білкові, жирові забруднення, залишки крові, залишки лікарських засобів із зовнішніх поверхонь, внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення.
Токсичність та безпечність засобу. "Дезактін" відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007 належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки) при введенні в шлунок та до мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру (4 клас небезпеки). У сухому вигляді та концентрованих розчинах подразнює слизову оболонку очей та верхніх дихальних шляхів. У рекомендованих з метою дезінфекції концентраціях не виявляє шкірно-подразнювальних властивостей, не подразнює слизову оболонку очей. Не спричиняє шкірно-резорбтивної та сенсибілізуючої дії. Не виявляє мутагенних та ембріотоксичних властивостей (за активно діючою речовиною).


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів. Робочі розчини "Дезактіну" готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів, за винятком оцинкованого заліза, шляхом розчинення у воді при перемішуванні протягом 1-2 хв. Для приготування робочих розчинів засобу використовують воду питну згідно ГОСТ 2874. При виготовленні робочих розчинів 0,5-2,5 % концентрації доцільно спочатку приготувати суспензію засобу у невеликій кількості води, а потім довести водою до розрахованого об'єму. Допускається використовувати гарячу воду за температури (6015) °С для приготування розчинів 0,5-2,5 % концентрації з метою прискорення розчинення засобу.
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів. Для виготовлення робочих розчинів "Дезактіну" відповідної концентрації виходять з наступних розрахунків:


Концентрація, % (за препаратом)

1л розчину

Кількість "Дезактіну", г

Кількість води, мл

0,1

1,0

999,0

0,2

2,0

998,0

0,3

3,0

997,0

0,5

5,0

995,0

1,0

10

990,0

2,5

25

975,0


2.3. Термін та умови зберігання робочого розчин. Робочі розчини 'Дезактіну" готують безпосередньо перед використанням. Допускається зберігати невикористаний робочий розчин протягом 24 год. після виготовлення у тарі зі щільно закритою кришкою. Допускається застосовувати невикористаний протягом 24 год. робочий розчин з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення протягом 14 днів. Рекомендується використовувати робочі розчини "Дезактіну" з метою дезінфекції одноразово.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. "Дезактін" використовують з метою дезінфекції виробів медичного призначення з корозійностійких металів, полімерних матеріалів, скла та гуми; медичних приладів, апаратів, устаткування з гальванічним, лакофарбовим та полімерним покриттям; предметів догляду хворих; виділень; білизни; посуду; іграшок; поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері тощо); предметів обстановки; санітарно-технічного обладнання; транспортних засобів та інших об'єктів. Вироби медичного призначення з корозійно нестійких матеріалів та ендоскопи дезінфекції "Дезактіном" не підлягають.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктів засобом. Дезінфекцію проводять способами зрошення, протирання, замочування і занурення у відповідності з режимами, наведеними в таблицях 1-6.
3.2.1. Вироби медичного призначення з корозійностійких металів, полімерних матеріалів, скла та гуми дезінфікують шляхом занурення їх у робочий розчин відповідної концентрації. Роз'ємні вироби, що мають порожнини та канали (шприци тощо), дезінфікують у розібраному стані. Канали та порожнини повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Ємність із замоченими у розчині виробами медичного призначення щільно закривають кришкою. Після дезінфекції вироби медичного призначення промивають проточною питною водою протягом 3 хв та споліскують дистильованою водою протягом 0,5-1 хв. Канали та порожнини промивають шляхом прокачування крізь них проточної питної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Для виробів медичного призначення та їх частин, що безпосередньо не стикаються з хворим, допускається спосіб двократного протирання ганчір'ям, змоченим робочим розчином, з інтервалом 15 хв. та наступною витримкою відповідно до експозиції. Після дезінфекції вироби медичного призначення промивають проточною водою протягом 3 хв. Для промивання внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення крізь них прокачують воду за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача.
3.2.2. Білизну поштучно повністю занурюють у робочий розчин із розрахунку 4 л/кг сухої білизни (при холері 5 л/кг сухої білизни). Ємність із замоченою у робочий розчин білизною щільно закривають кришкою. Після дезінфекції білизна підлягає пранню та полосканню.
3.2.3. Посуд звільняють від залишків їжі та повністю занурюють у робочий розчин. Норма витрат робочого розчину становить 2 л на 1 комплект (чашка, блюдце, глибока та мілка тарілки, чайна та столова ложки, виделка, ніж). Ємність із замоченим у робочий розчин посудом щільно закривають кришкою Після дезінфекції посуд миють за допомогою йоржа або щітки та двічі споліскують водою (слід надати перевагу використанню теплої води за температури (45 ± 5) °С).
3.2.4. Іграшки повністю занурюють у робочий розчин. Після завершення експозиції їх двічі промивають водою до повного видалення запаху хлору. Великі іграшки протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. М'які іграшки чистять щіткою, яку змочують робочим розчином. Після дезінфекції іграшки промивають проточною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.5. Поверхні приміщення (підлога, стіни, двері, віконні рами тощо) та предмети обстановки (тверді меблі) зрошують із розрахунку 100 мл/м2 поверхні або ретельно протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином (норма витрат 150 мл/м2 поверхні). У туалеті та ванній кімнаті витрати робочого розчину збільшують до 250 мл/м2 поверхні (для дезінфекції пористих поверхонь до 500 мл/м2). Після дезінфекції приміщення ретельно провітрюють протягом 15-30 хв.
3.2.6. Поверхні санітарно-технічного обладнання зрошують робочим розчином або двічі, з інтервалом 15 хв, протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. Норма витрати робочого розчину становить 250 мл/м2 поверхні. Допускається дезінфікувати поверхні санітарно-технічного обладнання способом чищення порошкоподібним засобом, який наносять на щітку або ганчір'я. Після дезінфекції санітарно-технічне обладнання промивають проточною водою до видалення запаху хлору.
3.2.7. Медичні апарати, прилади, устаткування з лакофарбовим гальванічним та полімерним покриттям двічі, з інтервалом 15 хв, протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином, з наступним дотриманням відповідної експозиції.
3.2.8. Дезінфекцію предметів догляду хворих виконують способами зрошення, занурення у робочий розчин або протирання ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. Після дезінфекції предмети догляду хворих промивають проточною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.9. Прибиральний інвентар занурюють у робочий розчин. Після дезінфекції його промивають проточною водою до зникнення запаху хлору та висушують на повітрі.
3.2.10. Виділення заливають розчином у співвідношенні об'ємів розчину та виділень 2:1.
3.3. Способи застосування "Дезактіну" з метою передстерилізацінного очищення виробів медичного призначення. Робочий розчин "Дезактіну" використовують з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів (за винятком гнучких та жорстких ендоскопів) ручним або механічним способами після їх дезінфекції. Роз'ємні вироби підлягають передстерилізаційному очищенню у розібраному стані. З метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення використовують робочий розчин температурою (45 ± 5) °С. 3.3.1. Ручний спосіб передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення розчином включає наступні операції: обполіскування виробів проточною водою протягом (6,5 ± 0,1) хв.; замочування у 0,2-0,3 % розчині за температури (45 ± 5) ° С протягом (15,0 ± 1,0) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, видавлюють крізь них розчин та занурюють у робочий розчин. Замочування виробів у робочому розчині виконують у ємності, що щільно закрита кришкою. Температуру робочого розчину у процесі замочування та миття не підтримують. миття кожного виробу, включаючи шприци, робочим розчином за допомогою йоржа чи ватно-марлевого тампону протягом (0,5 ± 0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини інших виробів миють шляхом прокачування крізь них робочого розчину за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, та прокачують крізь них розчин. обполіскування проточною водою протягом 3 хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них проточної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений проточною водою, та прокачують крізь них проточну воду. обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ± 0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них дистильованої води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений дистильованою водою, та прокачують крізь них проточну воду. - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.
3.3.2. Механізоване очищення виробів медичного призначення робочим розчином виконують струминним, ротаційним методами, йоржуванням (йоржування гумових виробів забороняється) або з використанням ультразвуку. Методика виконання механізованого очищення повинна відповідати інструкції з експлуатації, яка додається до кожного виду обладнання. Механізований спосіб очищення виробів медичного призначення робочим розчином включає наступні операції: -обполіскування виробів проточною водою протягом (0,5 ±0,1) хв.; - механізоване очищення розчином (при очищенні ротаційним методом використовують 0,2 % робочий розчин, струминним методом, йоржуванням або із застосуванням ультразвуку - 0,3 % робочий розчин); обполіскування проточною водою протягом 3 хв; обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ±0,1) хв; - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.
3.3.3. Допускається поєднувати стадії дезінфекції та передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення робочим розчином "Дезактіну". У таких випадках підготовка виробів медичного призначення до стерилізації включає наступні операції: - занурення виробів у робочий розчин відповідної для дезінфекції концентрації за температури (45 ± 5) °С з наступним дотриманням відповідної експозиції з дезінфекції. Роз'ємні вироби перед зануренням у робочий розчин розбирають. Внутрішні канали та порожнини виробів повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, видавлюють крізь них робочий розчин та занурюють у робочий розчин. Ємність із замоченими у робочому ро чині виробами щільно закривають кришкою. Температуру робочого розчину під час замочування виробів у робочому розчині не підтримують. При використанні робочого розчину концентрацією 0,2 % та вище допускається використовувати робочий розчин кімнатної температури.  
– миття кожного виробу у цьому ж робочому розчині за допомогою йоржа чи ватно-марлевого тампону протягом (0,5 ± 0,1) хв після дотримання експозиції з дезінфекції. Внутрішні канали та порожнини виробів миють шляхом прокачування крізь них робочого розчину за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, та прокачують крізь них робочий розчин.
– обполіскування проточною водою протягом 3 хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них проточної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений проточною водою, та прокачують крізь них проточну воду.
– обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ±0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них дистильованої води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений дистильованою водою, та прокачують крізь них проточну воду. - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. При роботі із засобом персонал, що виконує дезінфекційні заходи, має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що забезпечують захист шкіри, органів дихання та очей - халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття, захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, респіратор типу РПГ -67 або РУ-60 М з патроном марки В чи "Пелюсток".
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. Працівники дезінфекційних підрозділів санітарно-епідеміологічних станцій, дезінфекційних станцій, медичний персонал закладів охорони здоров'я, суб'єктів підприємницької діяльності у сфері надання дезінфекційних послуг та працівники об'єктів підвищеного ризику, які виконують роботи з дезінфекції, під час виконання дезінфекційних заходів можуть підлягати впливу таких небезпечних факторів: можливість зараження збудником інфекції та передачі збудника іншим особам; можливість гострого або хронічного отруєння дезінфекційним засобом.
З метою охорони праці, профілактики отруєнь та розвитку професійних захворювань необхідно дотримуватися наступних правил з охорони праці та техніки безпеки під час роботи з дезінфекційним засобом:
 – до виконання дезінфекційних заходів не допускаються особи молодші 18 років, вагітні жінки та жінки, що годують немовлят, а також особи, для яких встановлені протипоказання під час попереднього спеціального медичного обстеження;
 – до роботи з дезінфекційним засобом тимчасово не допускаються особи, які мають ушкодження шкіри у вигляді подряпин, ран та подразнення на відкритих частинах тіла, які доступні для дії дезінфекційних засобів або їх робочих розчинів, тому що ушкоджена шкіра створює умови для проникнення компонентів дезінфекційних засобів до організму;
 – забороняється носити спеціальні одяг та взуття поза роботою з дезінфекційними засобами; перед початком роботи потрібно перевіряти справність спеціального одягу, спеціального взуття, засобів індивідуального захисту та дезінфекційної апаратури. Не допускається виконання дезінфекційних робіт у несправних засобах індивідуального захисту та використовувати несправні дезінфекційні обладнання та устаткування;
 – забороняється залишати без догляду дезінфекційний засіб, робочі розчини дезінфекційного засобу. Невикористаний дезінфекційний засіб та його робочі розчини наприкінці робочого дня повертають до установи і здають особі, яка несе відповідальність за зберігання дезінфекційних засобів;
забороняється вживати їжу, палити під час виконання робіт з дезінфекції. Після закінчення роботи обличчя та руки потрібно вимити водою з милом.
4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів. Персонал, що готує робочі розчини, має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що забезпечують захист шкіри, органів дихання та очей - халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття, захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, респіратор типу РПГ -67 або РУ- 60 М з патроном марки В чи "Пелюсток".
4.4. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. При застосуванні 0,1-0,2 % розчинів "Дезактіну" способами зрошення та протирання активно діюча речовина (дихлорантин) у повітрі приміщень в зоні дихання людини не визначається у межах чутливості методу вимірювань. Допускається проведення дезінфекції поверхонь приміщень, предметів обстановки, обладнання та устаткування 0,1-0,2 % розчинами "Дезактіну" способом протирання у присутності хворих без захисту органів дихання. Допускається проведення дезінфекції виробів медичного призначення, гумових рукавичок, предметів догляду хворих, іграшок, столового посуду, лабораторного посуду, посуду з-під виділень, ганчір'я та щіток для миття посуду і поверхонь обідніх столів 0,1- 1,0 % розчинами "Дезактіну" способом занурення у тарі зі щільно закритою кришкою в присутності хворих без захисту органів дихання. Допускається проведення дезінфекції білизни та прибирального інвентарю 0,1-1,0 % розчинами "Дезактіну" способом замочування у тарі зі щільно закритою кришкою в присутності хворих без захисту органів дихання. Дезінфекцію об'єктів закладів охорони здоров'я, дитячих закладів, комунальних підприємств, підприємств громадського харчування, підприємств громадської торгівлі, транспорту 0,1-1,0 % розчинами "Дезактіну" способом зрошення виконують за відсутності хворих та відвідувачів наведених вище об'єктів підвищеного ризику.
4.5. Методи утилізації засобу. Відпрацьовані робочі розчини "Дезактіну' підлягають скиданню до каналізаційної системи після нейтралізації активного хлору тіосульфатом натрію. Партії "Дезактіну" з вичерпаним терміном придатності або не кондиційні внаслідок порушення умов зберігання підлягають поверненню на підприсмство-виробник для переробки.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. Явища подразнення слизової оболонки очей та верхніх дихальних шляхів - сльозотеча, набряк та гіперемія кон'юнктиви, лоскіт у горлі, кашель.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При ураженні дихальних шляхів потрібно вивести потерпілого на свіже повітря чи у добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, тепло, звільнити від тісного одягу. Рекомендується випити молока.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Необхідно промити очі проточною водою протягом 10-15 хв та звернутися до лікаря. При подразненні слизової оболонки очей рекомендується закапати в очі альбуцид.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. Промивають уражену ділянку шкіри проточною водою. При попаданні засобу на робочий одяг потрібно зняти його, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною холодною водою.
5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку. Промивають шлунок холодною питною водою (випити декілька склянок холодної води та викликати блювання). Після промивання шлунка рекомендується випити молока.
5.6. Нейтралізація засобу. Залишки засобу на об'єктах у середовищі життєдіяльності людини нейтралізують 1,0 % розчином тіосульфату натрію.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. "Дезактін" упаковують у мішки паперові трьохшарові ПМ або ВМ вагою до 20 кг, які мають вкладиш з поліетилену, у барабани картонні навивні, які мають вкладиш з поліетилену, у бочки полімерні місткістю 20-30 дм3, у полімерні флакони або полімерні банки масою до 1 кг, сошетки масою до 50 г.
6.2. Умови транспортування засобу. "Дезактін" транспортують у пакуванні виробника автомобільним чи залізничним транспортом відповідно до правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним та залізничним транспортом.
6.3. Терміни та умови зберігання. "Дезактін" зберігають у пакуванні виробника в критих неопалюваних складських приміщеннях, які захищені від вологи та прямого сонячного проміння. Препарат зберігають осторонь від джерел відкритого вогню та тепла не більше, ніж у 3 яруси. Гарантійний термін зберігання - 3 роки з дати виробництва.

© 1997 - 2018 ТзОВ "Сфера сім". Всі права застережено.

Please publish modules in offcanvas position.

Зробити замовлення
Відправку перевізником здійснюємо при замовленні товару на 100 грн і більше.
1000 символів ліворуч