Прохання ціни та асортимент уточняти: тел/факс (032) 295-10-60, 295-10-61.

Засоби дезінфекції

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Акватабс - використовується для знезараження питної води, ємностей для тривалого зберігання води: у осередках інфекційних захворювань, в організаціях і установах, на підприємствах, які пов'язані із забезпеченням населення водою і продуктами харчування; знезараження басейнів, поверхонь підсобних приміщень (душових, роздягалень, санвузлів), санітарно-технічного устаткування, інвентаря в плавальних басейнах, лазнях, саунах, СПА-салонах, інших оздоровчих і спортивно-оздоровчих установах, а також для знезараження овочів і фруктів.

Акватабс - має широкий спектр протимікробної дії: бактерицидна (включно мікобактерії туберкульозу), віруліцидна (включно збудників парентерально-вірусних гепатитів, кишкових вірусних інфекцій, СНІДу), фунгіцидні властивості (грибів роду - Candida,пліснявих грибів і патогенних дерматофітів).

Акватабс - виробляється у вигляді таблеток білого кольору, якімають запах хлору, і містять Na-сіль ДХЦК, при розчиненні якої виділяється активний хлор.

Склад препарату: активно-діюча речовина - дихлорізоціанурат натрію (Na-сіль ДХЦК) - 50%, бікарбонат натрію, адипінова кислота, сульфат натрію - 50% (додаткові речовини).

Для знезараження індивідуальних запасів води рекомендується застосовувати таблетки з вмістом натрієвої солі дихлорізоціануровой кислоти 3,5 мг, 8,5 мг, 12,5 мг та 17 мг в одній таблетці і кількістю активного хлору 2 мг, 5 мг, 7,3 мг і 10 мг відповідно з розрахунку одна таблетка на 1 л води.

Для води, що не вимагає очищення (водопровідна вода, прозора і безбарвна колодязна, артезіанська і ін.) рекомендуються таблетки, що містять 3,5 мг ДВ (2 мг активного хлору). Величина залишкового вільного хлору повинна складати 0,3-0,5 мг/л через 30 хв після розпаду таблетки.

Для знезараження забрудненої води (річкова, озерна, ставкова і ін.) Необхідно використовувати таблетки з вмістом ДВ 8,5 мг, 12,5 мг та 17 мг, тобто містять 5 мг, 7,3 мг і 10 мг активного хлору відповідно. Обов'язковою вимогою при знезараженні природних каламутних вод є їх попереднє фільтрування через тканевий фільтр, а кількість залишкового вільного хлору повинна становити 1,4 - 1,6 мг/л через 30 хв після розпаду таблетки.

Визначення необхідної дози хлору для отримання необхідної величини залишкового хлору проводять шляхом пробного хлорування. Для цього беруть 3 ємності, кожну заповнюють знезаражуваною водою об'ємом 1 л, вносять 1, 2 і 3 таблетки, що містять однакову кількість активного хлору (2 мг для чистої води або 5 мг для фільтрованої каламутної води). Воду ретельно перемішують і через 30 хв визначають наявність запаху хлору у воді. Ефективною вважається таблетка, при внесенні якої через 30 хв у воді виявляється запах хлору. Якщо запах дуже сильний, то необхідно повторити пробне хлорування, в 2 рази зменшивши кількість таблеток або збільшивши об'єм води.

Знезараження індивідуальних запасів води необхідно проводити тільки в посудині з кришкою що загвинчується (фляга тощо). Після розпаду таблетки слід щільно загвинтити кришку і збовтати воду, потім трохи (на 1/2 обороту) кришку відгвинтити і кілька разів перевернути посудину для того, щоб розчинений препарат разом з водою потрапив в різьбу кришки. Вода придатна для пиття через 30 хв після розчинення таблетки. Для видалення надлишку хлору та можливих побічних хлорвмісних вуглеводнів рекомендується фільтрування знезараженої води через активоване вугілля або її кип'ятіння протягом 1 хв.

 Назва таблетокВміст ДВ в таблетках, мгВміст активного хлору в таблетці, мг
  1. Акватабс 3,5 3,5 2,0
  2. Акватабс 8,5 8,5 5,0
  3. Акватабс 12,5 12,5 7,3
  4. Акватабс 17 17,0 10,0

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Засіб «Антихлор» є однорідною прозорою концентрованою рідиною зі слабким характерним запахом, який добре розчиняється в воді. Водяні розчини засобу прозорі, безбарвні і без запаху.

Робочі суміші засобу мають хороші миючі, дезодоруючі, зволожуючі, емульгуючі властивості, не викликають корозію металів, не пошкоджують вироби виготовлені із термостабільних і термолабільних матеріалів, скла, гуми, каучуку, штучної шкіри, полімерних матеріалів, латексу, тефлону, полістеролу, поліетилену, м'якого і твердого полівінілхлориду, силікону, дерева, фарфору, на поверхні медичних приборів і обладнання з лакофарбуючим, гальванічним і полімерним покриттям, не знебарвлює і не зменшую прозорість тканин.

Добре змивається, не залишає нальоту і плям на поверхні об'єктів, які піддаються обробці.

Дезінфікуючий засіб "Антихлор" застосовується:

 • для проведення поточної, заключної, профілактичної дезінфекції та генеральних прибирань при збудниках внутрішньолікарняних інфекцій, інфекціях бактеріальної природи (включаючи туберкульоз);
 • для профілактики вірусних інфекцій: грип, парагрип, вірус "пташиного грипу", вірус "свинячого грипу" А (H1N1), рота-поліо-(поліомієліт), гепатит А, парантеральні вірусні гепатити В, С, вірус СНІД/ВІЛ і грибкової (кандидоз, дерматомікози, плісняві грибки) етіології;
 • для поєднання дезінфекції і одночасного миття поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері, підвіконня тощо);
 • в спортивно-оздоровчих установах (спорткомплекси, басейни тощо);
 • на об'єктах комунально-побутового обслуговування (готелі, кемпінги, гуртожитки, квартири, перукарні, салони краси тощо);
 • у громадських туалетах, біотуалетах тощо;

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Коротка інформація про срібло, його переваги:

Срібло - найсильніший природний антисептик, з існуючих на Землі, та важливий мікроелемент, необхідний для нормального функціонування усіх внутрішніх органів нашого організму. У всі часи срібло в різних формах використовувалось в лікувальних цілях, приносячи користь людству. З давніх часів срібну пудру додавали у ванни новонароджених дітей, фермери використовували срібні відра, щоб збирати молоко (тоді сире молоко залишалося свіжим протягом довгого часу). Перші поселенці Америки кидали срібні долари в колодязі, щоб вбивати бактерії у питній воді. Можна перелічити ще багато випадків, коли вироби із срібла використовували як антимікробні засоби. Так було до початку Другої Світової війни, поки не увійшли у широке застосування антибіотики, які незаслужено витіснили цей природний антисептик.

У нанорозмірному стані практично будь-який матеріал проявляє унікальні властивості, в тому числі і срібло. Іони срібла володіють антисептичною активністю. Значно вищою активністю володіють колоїдні розчини наночастинок срібла. Встановлено, що розчини наносрібла є найефективнішими засобами для дезінфекції поверхонь та є найменш токсичними.

Доведено, що молекули срібла вбивають понад 650 видів бактерій та вірусів, і навіть спори сибірської виразки (спектр дії будь-якого антибіотика складає 5-6 видів бактерій).

Наносрібло допомагає швидкому відновленню шкіри при опіках різних ступенів, синяках, забоях, гематомах, відкритих ранах, гнійних захворюваннях шкіри, дерматозах, екземах.

Про препарат:

"Аргенвіт" – це колоїдний розчин металічних наночастинок срібла в демінералізованій воді; рідина синього або коричневого кольору без запаху. Нанорозмірні частинки срібла є однією з найбільш ефективних форм цього металу, що підвищує його антибактеріальну дію.

Колоїдні системи, які містять наночастинки срібла, ефективно вбивають бактерії різних видів (кишкову паличку, сальмонелу, стафілокок, ентерокок, синегнойну паличку, мікробактерії туберкульозу тощо), також інактивують віруси поліомеліту, грипу, ВІЛ, кору, епідеміологічного паротиту та ін.

Засіб "Аргенвіт" запобігає біокорозії і утворенню біоплівки в ємностях для зберігання води і трубопроводах різноманітних систем, наприклад, у паперовій промисловості. При цьому препарат "Аргенвіт" є безпечним у застосуванні і не токсичним для людей та тварин.

"Аргенвіт" допомагає швидкому відновленню шкіри при опіках різних ступенів, синяках, забоях, гематомах, відкритих ранах, гнійних захворюваннях шкіри, дерматозах, екземах. Якщо обробити колоїдним розчином бинт і прикласти його до гнійної рани - запалення пройде і рана загоїться швидше, ніж при використанні звичайних антисептиків. Рекомендується мати колоїдний розчин наночастинок срібла в похідній та автомобільній аптечках.

Склад препарату, вміст діючих та допоміжних речовин, мас.%: колоїдне срібло — 0,1; полісульфат натрію — 20,0; вода дистильована до 100,0.

Форма випуску та фізико-хімічні властивості засобу: pасіб “Аргенвіт” являє собою рідкий концентрат або робочий розчин наночастинок колоїдного срібла в демінералізованій воді у вигляді прозорої рідини синього або коричневого кольору без запаху; розмір наночастинок становить 5 — 25 нм. рH засобу 6,5 — 8,0; водні розчини засобу прозорі, світло-блакитного кольору, без запаху, не пошкоджують поверхні.

Засіб “Аргенвіт” призначений для профілактичної, поточної і заключної дезінфекції житлових, виробничих, медичних, санітарно-побутових та інших приміщень, будівель і споруд, апаратури, устаткування, посуду, тари та технічного обладнання.

Харчова промисловість: засіб “Аргенвіт” використовують у вигляді 1% водного робочого розчину для обробки пакувальних матеріалів та тари для харчових продуктів з метою продовження терміну їх зберігання та запобігання виникненню та розвитку збудників бактерій. Побутова хімія та косметика: препарат додають до виробів побутової хімії (миючих засобів, рідкого мила тощо), продукції косметичної галузі (кремів, шампуней тощо) в якості консерванту та антимікробного компоненту. Целюлозно-паперова промисловість: засіб “Аргенвіт” використовують у процесі виробництва паперу, в якості біоциду та модифікатора, що дозволяє продовжити термін роботи виробничої лінії без зупинок та надає продукції антимікробних властивостей. Лако-фарбова промисловість: засіб “Аргенвіт” використовують у процесі виробництва фарби в якості модифікатора та консерванту. Для досягнення оптимальних показни ків ефективності рекомендується додавати 3-5% препарату до загального об'єму продукції.

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Деззасіб АХД 2000 - антисептичний препарат для зовнішнього застосування. АХД 2000 володіє бактерицидною, фунгіцидною, противірусною і туберкулоцидною активністю. Препарат призначений для хірургічної антисепції шкіри, протягом 30 секунд знижує кількість мікрофлори шкіри в 100000 раз. Розчин АХД 2000 ефективний щодо грампозитивних і грамнегативних анаеробних і аеробних бактерій, різних видів грибів і вірусів, у тому числі вірусу імунодефіциту людини та вірусу гепатиту В.

Дія препарату зберігається у присутності плазми, білка і цільної крові.

При місцевому застосуванні компоненти препарату не проникають у систему кровообігу.

Препарат АХД 2000 призначений для місцевого застосування. Розчин застосовують у нерозведеному вигляді. Перед застосуванням препарату слід вимити руки і висушити їх за допомогою одноразового рушника. Для хірургічної антисепції розчин слід втирати невеликими порціями в шкіру протягом 4 хвилин. Як правило, на одну обробку шкіри рук потрібно мінімум 10мл розчину АХД 2000. Для гігієнічної антисепції розчин слід втирати невеликими порціями протягом 30 секунд. Після гігієнічної обробки рук розчином АХД 2000 руки потрібно вимити з милом або іншим миючим засобом.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

1л - 48грн

Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Біохлор".
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: Активно діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Початковий вміст активного хлору в засобі від 5,0 - 9,0 % (концентрат). До складу засобу також входять миючі, антикорозійні, стабілізуючі, антимікробні, ароматизуючи добавки.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб "Біохлор" являє собою рідину жовтуватого кольору з характерним запахом хлору і ароматизатора. При зберіганні засобу допускається випадання осаду, наявність якого не є ознакою погіршення якості засобу. Добре змішується з водою у будь-яких співвідношеннях. Засіб та його робочі розчини мають лужну реакцію, миючі властивості, не займисті, вибухобезпечні.
Призначення засобу "Біохлор":
– для дезінфекції поверхонь в приміщеннях, санітарно-технічного обладнання, посуду, білизни, виробів медичного призначення (крім ендоскопів), предметів догляду хворих, прибирального матеріалу тощо при інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз), грибкової (кандидози, дерматомікози) і вірусної (включаючи гепатити і СПІД) етіології в інфекційних вогнищах у лікувально-профілактичних закладах (включаючи біохімічні, бактеріологічні і вірусологічні лабораторії, донорські пункти і відділення переливання крові, патологоанатомічні відділення), квартирах, дитячих закладах тощо при проведенні поточної і заключної дезінфекції;
– для проведення профілактичної дезінфекції;
 – для дезінфекції поверхонь в приміщеннях при проведенні генеральних прибирань в ЛПЗ. дитячих закладах тощо;
для дезінфекції в аптеках, учбових та дитячих закладах, на комунальних об'єктах, на рухомому складі і об'єктах забезпечення залізничного і громадського транспорту, в каретах швидкої допомоги, вокзалах, готелях, гуртожитках, будинках відпочинку і пансіонатах, кінотеатрах, підприємствах громадського харчування і торгівлі, лазнях, саунах, басейнах, громадських туалетах, в місцях проведення тренувань і спортивних змагань, учбово-тренувальних зборів, а також для дезінфекції на епідемічно значимих об'єктах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних робіт відповідно до діючих сані гарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, нормативно-методичних документів.
 – для дезінфекції в харчовій та переробній промисловостях. 1.6. Спектр антимікробної дії.
Засіб "Біохлор" ефективний щодо широкого спектру мікроорганізмів; грампозитивних і грамнегативних бактерій (в т.ч. мікобактерій туберкульозу), вірусів (в т.ч. поліовірусів, вірусів гепатитів та ВІЛ), грибів родів СапсИсІа і збудників дерматомікозів. Застосування антимікробних домішок дозволяє пролонгувати антимікробну дію засобу Біохлор. 1.7.Токсичність та безпечність засобу.
За ГОСТ 12.1.007-76 засіб "Біохлор" у вигляді концентрату належить до речовин 4 класу небезпеки (помірно небезпечні речовини); подразнює шкіру і слизові оболонки; мас слабкі кумулятивні властивості; не виявляє сенсибілізуючої дії; не має мутагенних властивостей. За параметрами гострої токсичності дезінфікуючий засіб „Біохлор” при введенні у шлунок білих щурів (ЛД50>5000 мг/кг) та при нанесенні в нативному вигляді на шкіру морських свинок (ЛД50>2500 мг/кг) належить до 4-го класу малонебезпечних речовин згідно ГОСТу 12.1.007-76. Одноразове нанесення на шкіру морських свинок дезінфікуючого засобу в нативному вигляді (доза 2500 мг/кг) не спричиняє загибелі лабораторних тварин. Дезінфікуючий засіб у насичуючих концентраціях, які створюються у закритих приміщеннях при обробці їх нативним засобом , має помірний токсичний ефект та подразнює слизові оболонки ока та верхніх дихальних шляхів лабораторних тварин. При інгаляційному виливі відповідає 3-му класу (помірно небезпечні речовини) . Концентрації хлору в затравній камері з насичуючими концентраціями на момент експозиції були на рівні 10-12 мг/м3. Дезінфікуючий засіб не виявляє сенсибілізуючої дії. Засіб володіє слабким кумулятивним ефектом.


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів. Робочі розчини засобу "Біохлор" готують у спеціально виділеному посуді шляхом розведення засобу водою.
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів. Для приготування робочих розчинів користуватись розрахунками, які наведені в таблиці 1. У разі неможливості уточнення вмісту активного хлору в засобі необхідно користуватись рекомендаціями таблиці 1, які відповідають вмісту активного хлору 5,5+0,5%. За умови використання засобу „Біохлор” по закінченні 6 місячного терміну від дати виготовлення, для розрахунку кількості засобу, потрібної для приготування робочого розчину необхідної концентрації, уточнюють вміст активного хлору в даній партії препарату.
2.3. Термін та умови зберігання робочого розчину. Допускається зберігання приготовлених робочих розчинів у темному прохолодному місті у закритій тарі протягом 3 діб. Розчини використовують з метою дезінфекції одноразово.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. Робочі розчини засобу "Біохлор" застосовують для дезінфекції поверхонь в приміщеннях, апаратури, медичних приладів і обладнання, виробів медичного призначення (крім_ендоскопів),_перукарських,_манікюрних_і_косметологічних_інструментів_і_приладдя,санітарно-технічного_обладнання,_білизни,_посуду, предметів догляду хворих, прибирального матеріалу тощо.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктів. Дезінфекцію проводять способами протирання, замочування і занурення у відповідності з режимами, вказаними в таблицях 2-5.
3.2.1. Вироби медичного призначення з різних матеріалів (скла, металів*, пластмас, гуми) повністю занурюють в ємність з розчином засобу, заповнюючи за допомогою допоміжних засобів (шприців, піпеток) порожнини і канали виробів з метою видалення повітря. Роз'ємні вироби дезінфікують у розібраному вигляді. Після закінчення дезінфекції - вироби промивають під проточною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.2. Поверхні в приміщеннях ( стіни, підлога, двері тощо ), санітарно-технічне обладнання протирають ганчір'ям, змоченим у розчині засобу "Біохлор", із розрахунку 100 мл на 1 м2, для нефарбованої деревини - 150 мл на 1 м2 поверхні.
3.2.3. Посуд звільняють від залишків їжі і занурюють у місткість із розчином засобу "Біохлор" із розрахунку 2 л на 1 комплект. Після закінчення дезінфекції посуд промивають водою до зникнення запаху хлору.
3.2.4. Білизну занурюють у розчин засобу "Біохлор" із розрахунку 4 л розчину на 1 кг сухої білизни. Місткість щільно закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції білизну перуть і полощуть.
3.2.5. Дезінфекцію предметів догляду хворих проводять способом занурення у розчин засобу "Біохлор" у закритій ємності з наступним промиванням питною водою.
3.2.6. Прибиральний матеріал (ганчір'я) занурюють у розчин засобу "Біохлор", після дезінфекції перуть, полощуть і висушують.
3.2.7. Профілактична дезінфекція у лікувально-профілактичних закладах, готелях, гуртожитках, санаторіях і будинках відпочинку, на об’єктах залізничного і громадського транспорту, на підприємствах громадського харчування, торгівлі та ін. здійснюється за режимами, вказаними у таблиці 2. У лазнях, саунах, душових, санпропускниках та інших місцях, де є загроза розповсюдження грибкових інфекцій, профілактична дезінфекція виконується за режимами, вказаних у таблиці 5 для дерматомікозів.
3.2.8. Устаткування харчової та переробної промисловості дезінфікують методом занурення, зрошення та протирання згідно виданої інструкції.

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Всі роботи із засобом "Біохлор" та його робочими розчинами слід проводити у спецодязі, захищаючи шкіру рук гумовими рукавичками та у захисних окулярах. При обробці поверхонь розчинами у концентрації вище 0,5% за активним хлором слід використовувати засоби захисту органів дихання (респіратори типу РПГ-67 або РУ-60М з патроном марки В чи аналогічним) і герметичні окуляри.
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. До роботи із засобом "Біохлор", також, як і до роботи з іншими хлорактивними дезінфекційними засобами, не допускаються особи з підвищеною чутливістю до хлорактивних препаратів. Під час проведення всіх робіт із дезінфекції слід дотримуватись правил особистої гігієни, забороняється палити, пити і приймати їжу. Уникати попадання засобу на шкіру та в очі. Після роботи обличчя і руки слід вимити водою з милом. Приміщення, що піддані обробці, слід провітрити протягом 15-30 хвилин.
4.3. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. Місткості для замочування білизни, предметів догляду хворих, посуду і виробів медичного призначення повинні бути щільно закриті.
4.4. Методи утилізації засобу. Утилізація засобу може здійснюватись розведенням його водою до концентрації, меншої від максимальної концентрації робочого розчину з наступним скиданням у виробничо-побутову каналізацію і очисткою стоків на каналізаційних очисних спорудах. Розлитий засіб змити достатньою кількістю води. Активно діюча речовина засобу нейтралізується розчином тіосульфату натрію.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. За умови порушення заходів безпеки при роботі із засобом можливе подразнення слизових оболонок очей (різь, сльозотеча) та органів дихання (дерть у горлі, кашель, часте дихання, виділення з носа), може виникнути головний біль.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При появі перших ознак отруєння необхідно вивести потерпілого з приміщення на свіже повітря або в приміщення, яке добре провітрюється, прополоскати рот, горло, ніс дати тепле пиття.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку. При попаданні засобу до шлунку необхідно дати випити потерпілому кілька склянок води, у разі необхідності звернутись до лікаря.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. При забрудненні засобом шкіри слід добре промити уражену ділянку проточною водою. При попаданні засобу на робочий одяг потрібно зняти його, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною водою.
5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. При попаданні засобу в очі їх необхідно негайно ретельно промити проточною водою на протязі 10-15 хвилин, після чого закапати 1-2 краплини 30% розчину сульфацилу натрію. У разі необхідності звернутись до лікаря.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. Засіб постачається у полімерних місткостях ємністю 0,5 л, 1 л, 3,0 л, 5 л,10 л, 20 л, 60 л та 200 л. За погодженням з користувачем можливе збільшення об'єму фасування або використання інших видів тари.
6.2. Умови транспортування засобу. Засіб транспортують в упаковці виробника автомобільним або залізничним транспортом за правилами перевезення відповідної категорії вантажів.
6.3. Термін та умови зберігання засобу. Термін зберігання засобу не менше 6 місяців, при цьому вміст активного хлору в засобі повинен бути не менше 5,0 %. Засіб зберігають в прохолодному, темному приміщенні, яке добре провітрюється і немає доступу для сторонніх осіб, окремо від лікарських засобів та продуктів харчування. При зберіганні засобу при низьких температурах (близько 0° С і нижче) можливе випадіння осаду, наявність якого не являється ознакою погіршення якості засобу.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Засіб «Діамант» представляє собою прозору безбарвну рідину, що піниться при збовтуванні.
Склад: 0,9% алкілдиметилбензиламоній хлорид, 0,8% глутарового альдегіду і функціональні компоненти; рН — 3,5–4,3.
Форма випуску: Засіб розфасовано у поліетиленові флакони місткістю від 100 до 500 мл і каністри місткістю 1 л, 5 л, 10 л, 30 л, 200 л.
Термін придатності в упаковці виробника становить 3 роки, робочих розчинів - 14 діб за умови їх зберігання в закритих ємностях в темному місці.
Властивості: бактерицидні (у тому числі туберкулоцидні), вірулуцидні, фунгіцидні, спороцидні, у тому числі щодо спор збудника сибірської виразки. Засіб має миючі властивості. Зберігає антимікробну активність після заморожування і відтаювання.
Використання: у вигляді робочих розчинів призначено для: дезінфекції, суміщеної з передстерилізаційним очищенням механічним способом виробів медичного призначення (включаючи хірургічні і стоматологічні інструменти) в ЛПУ при вірусних, бактеріальних (включаючи туберкульоз) і грибкових інфекціях; дезінфекції виробів медичного призначення в осередках сібірвиразкової інфекції;


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

Робочі розчини засобу готують у скляних, емальованих (без пошкодження емалі), пластмасових ємностях шляхом додавання відповідних кількостей засобу до питної води кімнатної температури:


Концентрацыя розчину, %

Кількість інгредієнтів (мл), необхідне для приготування

1л робочого розчину

10л робочого розчину

препарат

вода

препарат

вода

0,5

5

995

50

9500

1

10

990

100

9900

2

20

980

200

9800

4

40

960

400

9600

10

100

900

1000

9000

20

200

800

2000

8000

ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ

3.1. Засіб застосовують в лікувально-профілактичних установах для: дезінфекції, суміщеної з передстерилізаційним очищенням механізованим способом виробів медичного призначення, включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти; дезінфекції виробів медичного призначення в осередках сибірської виразки.
3.2. Дезінфекцію виробів медичного призначення проводять розчином засобу «Брилліант» в поєднанні з ультразвуком в ультразвукових мийках відповідно до керівництва з експлуатації апаратів. Вироби занурюють у робочий розчин відразу ж після їх застосування (не допускаючи підсушування). При очищенні ВМП ручним способом видаляють видимі забруднення за допомогою тканинних серветок; канали і порожнини виробів ретельно промивають розчином за допомогою шприца або іншого пристрою. Роботу проводять із застосуванням гумових рукавичок і фартуха; використані серветки скидають в окрему ємність з 10,0% розчином засоби і витримують 120 хвилин, потім утилізують. Роз'ємні вироби занурюють у ультразвукові ванни в розібраному вигляді. Вироби, які мають замкові частини, занурюють розкритими, попередньо зробивши ними в розчині декілька робочих рухів для кращого проникнення розчину у важкодоступні ділянки виробів. Під час дезінфекції канали і порожнини повинні бути заповнені (без повітряних пробок) розчином засобу. Товщина шару розчину над виробами повинна бути не менше 1 см. Ємності з виробами повинні бути закриті кришками. Після закінчення дезінфекційної витримки вироби витягують з ємності з розчином і відмивають їх від залишків засобу проточною питною водою протягом 5 хв. Канали промивають за допомогою шприца або електровідсмоктувача (протягом 1 хв).
3.3. Для дезінфекції, виробів медичного призначення розчини можна використовувати багаторазово протягом 14 днів, якщо їхній зовнішній вигляд не змінився. При появі перших ознак зміни зовнішнього вигляду (зміна кольору, помутніння розчину і т.п.) розчин необхідно замінити.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

5.1. При всіх роботах слід уникати попадання засобу в очі і на шкіру.
5.2. Всі роботи із засобом і його розчинами проводити із захистом рук гумовими рукавичками.
5.3. Дезінфекцію поверхонь 0,5% розчином засобу способом протирання можна проводити в присутності хворих.
5.4. При обробці поверхонь способом зрошення рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання - універсальні респіратори марки РУ-60М або РПГ-67 з патроном марки В, очей - герметичні окуляри, шкіри рук - гумові рукавички. Після проведення дезінфекції способом зрошення рекомендується провести вологе прибирання і провітрити приміщення.
5.5. Засіб слід зберігати окремо від лікарських препаратів в місцях, недоступних для дітей.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ

Засіб «Брілліант» за ступенем впливу на організм за параметрами гострої токсичності при введенні в шлунок та нанесенні на шкіру належить до 4 класу малонебезпечних речовин за ГОСТ 12.1.007-76, до 5 класу практично нетоксичних при введенні в черевну порожнину і до 4 класу малонебезпечних сполук при одноразовому інгаляційному впливі у вигляді пари, не чинить місцево-подразнюючої дії на шкіру, але викликає подразнення слизових оболонок очей. Робочі розчини засобу при потенційно небезпечних шляхах впливу на організм (шлунок, шкіра, при інгаляції) відносяться до 4 класу малонебезпечних речовин і при введенні в черевну порожнину відносно нешкідливі (6 клас небезпеки). При попаданні на шкіру розчини в концентрації вище 5% при повторному впливі викликають слабке подразнення шкіри. При попаданні в очі 10% розчин має помірну, 5% і 2,5% розчини - слабку подразнюючу дію на слизові оболонки очей. Пари 0,5% розчину при багаторазовому впливі не викликають сенсибілізуючої ефекту.

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

6.1. При недотриманні заходів безпеки при роботі методом зрошення можуть виникнути явища подразнення верхніх дихальних шляхів і очей.
6.2. Прі появі ознак подразнення органів дихання слід припинити роботу із засобом, потерпілого негайно вивести на свіже повітря або в інше приміщення. Рот і носоглотку прополоскати водою. При необхідності звернутися до лікаря.
6.3. При випадковому попаданні засобу (концентрату) на шкіру необхідно негайно змити його великою кількістю води, потім змастити шкіру пом'якшувальним кремом.
6.4. При попаданні засобу (концентрату) в очі, необхідно негайно промити очі під струменем води протягом 10 хвилин і відразу звернутися до окуліста.
6.5. При попаданні засобу в шлунок необхідно випити декілька склянок води з 10-20 подрібненими таблетками активованого вугілля і звернутися до лікаря. Не викликати нудоту!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Дезактін" за ТУ У 22920528.002.
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: дихлорантин 21-23; 5,5-диметилгідантоїн 12,4-16,4; диспергатор 9,0-12,0; аніонні поверхнево-активні речовини 3,2-5,0; інгібітор корозії до 10,0; наповнювач до 100,0. Вміст активного хлору становить не менше 14,0 %.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Порошок від білого до жовтуватого кольору з помірним запахом хлору. Розчинність у воді становить не менше 20 мг/дм3. Водні розчини "Дезактіну" прозорі, безбарвні, мають слабкий запах хлору. Робочі розчини засобу не пошкоджують об'єкти, які виготовлені із металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, дерева, кахлю, порцеляни, фаянсу та поверхні медичних приладів і устаткування з лакофарбовим, гальванічним та полімерним покриттям, не фіксують білкові забруднення на на поверхні виробів медичного призначення, добре змиваються, не залишають нальоту. Гомогенізують мокротиння та інші виділення. Дезактін не сумісний з катіонними поверхнево-активними речовинами та спиртами.
Призначення засобу. "Дезактін" призначений для поточної та заключної дезінфекції в закладах охорони здоров'я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, туберкульозу, дерматомікозів, для профілактичної дезінфекції в закладах охорони здоров'я, дитячих закладах, на комунальних об'єктах, підприємствах громадського харчування, на підприємствах громадської торгівлі, транспорті, а також для передстерилізаційного очищення та поєднання процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів.
Спектр антимікробної дії. "Дезактін" виявляє бактерицидні, туберкулоцидні, віруліцидні, спороцидні та фунгіцидні властивості. Має змочувальні, емульгуючі та мийні властивості. Видаляє механічні, білкові, жирові забруднення, залишки крові, залишки лікарських засобів із зовнішніх поверхонь, внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення.
Токсичність та безпечність засобу. "Дезактін" відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007 належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки) при введенні в шлунок та до мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру (4 клас небезпеки). У сухому вигляді та концентрованих розчинах подразнює слизову оболонку очей та верхніх дихальних шляхів. У рекомендованих з метою дезінфекції концентраціях не виявляє шкірно-подразнювальних властивостей, не подразнює слизову оболонку очей. Не спричиняє шкірно-резорбтивної та сенсибілізуючої дії. Не виявляє мутагенних та ембріотоксичних властивостей (за активно діючою речовиною).


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів. Робочі розчини "Дезактіну" готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів, за винятком оцинкованого заліза, шляхом розчинення у воді при перемішуванні протягом 1-2 хв. Для приготування робочих розчинів засобу використовують воду питну згідно ГОСТ 2874. При виготовленні робочих розчинів 0,5-2,5 % концентрації доцільно спочатку приготувати суспензію засобу у невеликій кількості води, а потім довести водою до розрахованого об'єму. Допускається використовувати гарячу воду за температури (6015) °С для приготування розчинів 0,5-2,5 % концентрації з метою прискорення розчинення засобу.
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів. Для виготовлення робочих розчинів "Дезактіну" відповідної концентрації виходять з наступних розрахунків:


Концентрація, % (за препаратом)

1л розчину

Кількість "Дезактіну", г

Кількість води, мл

0,1

1,0

999,0

0,2

2,0

998,0

0,3

3,0

997,0

0,5

5,0

995,0

1,0

10

990,0

2,5

25

975,0


2.3. Термін та умови зберігання робочого розчин. Робочі розчини 'Дезактіну" готують безпосередньо перед використанням. Допускається зберігати невикористаний робочий розчин протягом 24 год. після виготовлення у тарі зі щільно закритою кришкою. Допускається застосовувати невикористаний протягом 24 год. робочий розчин з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення протягом 14 днів. Рекомендується використовувати робочі розчини "Дезактіну" з метою дезінфекції одноразово.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. "Дезактін" використовують з метою дезінфекції виробів медичного призначення з корозійностійких металів, полімерних матеріалів, скла та гуми; медичних приладів, апаратів, устаткування з гальванічним, лакофарбовим та полімерним покриттям; предметів догляду хворих; виділень; білизни; посуду; іграшок; поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері тощо); предметів обстановки; санітарно-технічного обладнання; транспортних засобів та інших об'єктів. Вироби медичного призначення з корозійно нестійких матеріалів та ендоскопи дезінфекції "Дезактіном" не підлягають.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктів засобом. Дезінфекцію проводять способами зрошення, протирання, замочування і занурення у відповідності з режимами, наведеними в таблицях 1-6.
3.2.1. Вироби медичного призначення з корозійностійких металів, полімерних матеріалів, скла та гуми дезінфікують шляхом занурення їх у робочий розчин відповідної концентрації. Роз'ємні вироби, що мають порожнини та канали (шприци тощо), дезінфікують у розібраному стані. Канали та порожнини повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Ємність із замоченими у розчині виробами медичного призначення щільно закривають кришкою. Після дезінфекції вироби медичного призначення промивають проточною питною водою протягом 3 хв та споліскують дистильованою водою протягом 0,5-1 хв. Канали та порожнини промивають шляхом прокачування крізь них проточної питної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Для виробів медичного призначення та їх частин, що безпосередньо не стикаються з хворим, допускається спосіб двократного протирання ганчір'ям, змоченим робочим розчином, з інтервалом 15 хв. та наступною витримкою відповідно до експозиції. Після дезінфекції вироби медичного призначення промивають проточною водою протягом 3 хв. Для промивання внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення крізь них прокачують воду за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача.
3.2.2. Білизну поштучно повністю занурюють у робочий розчин із розрахунку 4 л/кг сухої білизни (при холері 5 л/кг сухої білизни). Ємність із замоченою у робочий розчин білизною щільно закривають кришкою. Після дезінфекції білизна підлягає пранню та полосканню.
3.2.3. Посуд звільняють від залишків їжі та повністю занурюють у робочий розчин. Норма витрат робочого розчину становить 2 л на 1 комплект (чашка, блюдце, глибока та мілка тарілки, чайна та столова ложки, виделка, ніж). Ємність із замоченим у робочий розчин посудом щільно закривають кришкою Після дезінфекції посуд миють за допомогою йоржа або щітки та двічі споліскують водою (слід надати перевагу використанню теплої води за температури (45 ± 5) °С).
3.2.4. Іграшки повністю занурюють у робочий розчин. Після завершення експозиції їх двічі промивають водою до повного видалення запаху хлору. Великі іграшки протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. М'які іграшки чистять щіткою, яку змочують робочим розчином. Після дезінфекції іграшки промивають проточною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.5. Поверхні приміщення (підлога, стіни, двері, віконні рами тощо) та предмети обстановки (тверді меблі) зрошують із розрахунку 100 мл/м2 поверхні або ретельно протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином (норма витрат 150 мл/м2 поверхні). У туалеті та ванній кімнаті витрати робочого розчину збільшують до 250 мл/м2 поверхні (для дезінфекції пористих поверхонь до 500 мл/м2). Після дезінфекції приміщення ретельно провітрюють протягом 15-30 хв.
3.2.6. Поверхні санітарно-технічного обладнання зрошують робочим розчином або двічі, з інтервалом 15 хв, протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. Норма витрати робочого розчину становить 250 мл/м2 поверхні. Допускається дезінфікувати поверхні санітарно-технічного обладнання способом чищення порошкоподібним засобом, який наносять на щітку або ганчір'я. Після дезінфекції санітарно-технічне обладнання промивають проточною водою до видалення запаху хлору.
3.2.7. Медичні апарати, прилади, устаткування з лакофарбовим гальванічним та полімерним покриттям двічі, з інтервалом 15 хв, протирають ганчір'ям, яке змочене робочим розчином, з наступним дотриманням відповідної експозиції.
3.2.8. Дезінфекцію предметів догляду хворих виконують способами зрошення, занурення у робочий розчин або протирання ганчір'ям, яке змочене робочим розчином. Після дезінфекції предмети догляду хворих промивають проточною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.9. Прибиральний інвентар занурюють у робочий розчин. Після дезінфекції його промивають проточною водою до зникнення запаху хлору та висушують на повітрі.
3.2.10. Виділення заливають розчином у співвідношенні об'ємів розчину та виділень 2:1.
3.3. Способи застосування "Дезактіну" з метою передстерилізацінного очищення виробів медичного призначення. Робочий розчин "Дезактіну" використовують з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів (за винятком гнучких та жорстких ендоскопів) ручним або механічним способами після їх дезінфекції. Роз'ємні вироби підлягають передстерилізаційному очищенню у розібраному стані. З метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення використовують робочий розчин температурою (45 ± 5) °С. 3.3.1. Ручний спосіб передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення розчином включає наступні операції: обполіскування виробів проточною водою протягом (6,5 ± 0,1) хв.; замочування у 0,2-0,3 % розчині за температури (45 ± 5) ° С протягом (15,0 ± 1,0) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, видавлюють крізь них розчин та занурюють у робочий розчин. Замочування виробів у робочому розчині виконують у ємності, що щільно закрита кришкою. Температуру робочого розчину у процесі замочування та миття не підтримують. миття кожного виробу, включаючи шприци, робочим розчином за допомогою йоржа чи ватно-марлевого тампону протягом (0,5 ± 0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини інших виробів миють шляхом прокачування крізь них робочого розчину за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, та прокачують крізь них розчин. обполіскування проточною водою протягом 3 хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них проточної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений проточною водою, та прокачують крізь них проточну воду. обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ± 0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них дистильованої води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений дистильованою водою, та прокачують крізь них проточну воду. - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.
3.3.2. Механізоване очищення виробів медичного призначення робочим розчином виконують струминним, ротаційним методами, йоржуванням (йоржування гумових виробів забороняється) або з використанням ультразвуку. Методика виконання механізованого очищення повинна відповідати інструкції з експлуатації, яка додається до кожного виду обладнання. Механізований спосіб очищення виробів медичного призначення робочим розчином включає наступні операції: -обполіскування виробів проточною водою протягом (0,5 ±0,1) хв.; - механізоване очищення розчином (при очищенні ротаційним методом використовують 0,2 % робочий розчин, струминним методом, йоржуванням або із застосуванням ультразвуку - 0,3 % робочий розчин); обполіскування проточною водою протягом 3 хв; обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ±0,1) хв; - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.
3.3.3. Допускається поєднувати стадії дезінфекції та передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення робочим розчином "Дезактіну". У таких випадках підготовка виробів медичного призначення до стерилізації включає наступні операції: - занурення виробів у робочий розчин відповідної для дезінфекції концентрації за температури (45 ± 5) °С з наступним дотриманням відповідної експозиції з дезінфекції. Роз'ємні вироби перед зануренням у робочий розчин розбирають. Внутрішні канали та порожнини виробів повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, видавлюють крізь них робочий розчин та занурюють у робочий розчин. Ємність із замоченими у робочому ро чині виробами щільно закривають кришкою. Температуру робочого розчину під час замочування виробів у робочому розчині не підтримують. При використанні робочого розчину концентрацією 0,2 % та вище допускається використовувати робочий розчин кімнатної температури.  
– миття кожного виробу у цьому ж робочому розчині за допомогою йоржа чи ватно-марлевого тампону протягом (0,5 ± 0,1) хв після дотримання експозиції з дезінфекції. Внутрішні канали та порожнини виробів миють шляхом прокачування крізь них робочого розчину за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений робочим розчином, та прокачують крізь них робочий розчин.
– обполіскування проточною водою протягом 3 хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них проточної води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений проточною водою, та прокачують крізь них проточну воду.
– обполіскування дистильованою водою протягом (0,5 ±0,1) хв. Внутрішні канали та порожнини виробів обполіскують шляхом прокачування крізь них дистильованої води за допомогою шприців безперервного типу дії або електровідсмоктувача. Голки послідовно приєднують до шприца, який заповнений дистильованою водою, та прокачують крізь них проточну воду. - сушіння гарячим повітрям за температури (85 ± 5) °С до повного видалення вологи.

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. При роботі із засобом персонал, що виконує дезінфекційні заходи, має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що забезпечують захист шкіри, органів дихання та очей - халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття, захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, респіратор типу РПГ -67 або РУ-60 М з патроном марки В чи "Пелюсток".
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. Працівники дезінфекційних підрозділів санітарно-епідеміологічних станцій, дезінфекційних станцій, медичний персонал закладів охорони здоров'я, суб'єктів підприємницької діяльності у сфері надання дезінфекційних послуг та працівники об'єктів підвищеного ризику, які виконують роботи з дезінфекції, під час виконання дезінфекційних заходів можуть підлягати впливу таких небезпечних факторів: можливість зараження збудником інфекції та передачі збудника іншим особам; можливість гострого або хронічного отруєння дезінфекційним засобом.
З метою охорони праці, профілактики отруєнь та розвитку професійних захворювань необхідно дотримуватися наступних правил з охорони праці та техніки безпеки під час роботи з дезінфекційним засобом:
 – до виконання дезінфекційних заходів не допускаються особи молодші 18 років, вагітні жінки та жінки, що годують немовлят, а також особи, для яких встановлені протипоказання під час попереднього спеціального медичного обстеження;
 – до роботи з дезінфекційним засобом тимчасово не допускаються особи, які мають ушкодження шкіри у вигляді подряпин, ран та подразнення на відкритих частинах тіла, які доступні для дії дезінфекційних засобів або їх робочих розчинів, тому що ушкоджена шкіра створює умови для проникнення компонентів дезінфекційних засобів до організму;
 – забороняється носити спеціальні одяг та взуття поза роботою з дезінфекційними засобами; перед початком роботи потрібно перевіряти справність спеціального одягу, спеціального взуття, засобів індивідуального захисту та дезінфекційної апаратури. Не допускається виконання дезінфекційних робіт у несправних засобах індивідуального захисту та використовувати несправні дезінфекційні обладнання та устаткування;
 – забороняється залишати без догляду дезінфекційний засіб, робочі розчини дезінфекційного засобу. Невикористаний дезінфекційний засіб та його робочі розчини наприкінці робочого дня повертають до установи і здають особі, яка несе відповідальність за зберігання дезінфекційних засобів;
забороняється вживати їжу, палити під час виконання робіт з дезінфекції. Після закінчення роботи обличчя та руки потрібно вимити водою з милом.
4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів. Персонал, що готує робочі розчини, має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що забезпечують захист шкіри, органів дихання та очей - халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття, захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, респіратор типу РПГ -67 або РУ- 60 М з патроном марки В чи "Пелюсток".
4.4. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. При застосуванні 0,1-0,2 % розчинів "Дезактіну" способами зрошення та протирання активно діюча речовина (дихлорантин) у повітрі приміщень в зоні дихання людини не визначається у межах чутливості методу вимірювань. Допускається проведення дезінфекції поверхонь приміщень, предметів обстановки, обладнання та устаткування 0,1-0,2 % розчинами "Дезактіну" способом протирання у присутності хворих без захисту органів дихання. Допускається проведення дезінфекції виробів медичного призначення, гумових рукавичок, предметів догляду хворих, іграшок, столового посуду, лабораторного посуду, посуду з-під виділень, ганчір'я та щіток для миття посуду і поверхонь обідніх столів 0,1- 1,0 % розчинами "Дезактіну" способом занурення у тарі зі щільно закритою кришкою в присутності хворих без захисту органів дихання. Допускається проведення дезінфекції білизни та прибирального інвентарю 0,1-1,0 % розчинами "Дезактіну" способом замочування у тарі зі щільно закритою кришкою в присутності хворих без захисту органів дихання. Дезінфекцію об'єктів закладів охорони здоров'я, дитячих закладів, комунальних підприємств, підприємств громадського харчування, підприємств громадської торгівлі, транспорту 0,1-1,0 % розчинами "Дезактіну" способом зрошення виконують за відсутності хворих та відвідувачів наведених вище об'єктів підвищеного ризику.
4.5. Методи утилізації засобу. Відпрацьовані робочі розчини "Дезактіну' підлягають скиданню до каналізаційної системи після нейтралізації активного хлору тіосульфатом натрію. Партії "Дезактіну" з вичерпаним терміном придатності або не кондиційні внаслідок порушення умов зберігання підлягають поверненню на підприсмство-виробник для переробки.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. Явища подразнення слизової оболонки очей та верхніх дихальних шляхів - сльозотеча, набряк та гіперемія кон'юнктиви, лоскіт у горлі, кашель.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При ураженні дихальних шляхів потрібно вивести потерпілого на свіже повітря чи у добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, тепло, звільнити від тісного одягу. Рекомендується випити молока.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Необхідно промити очі проточною водою протягом 10-15 хв та звернутися до лікаря. При подразненні слизової оболонки очей рекомендується закапати в очі альбуцид.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. Промивають уражену ділянку шкіри проточною водою. При попаданні засобу на робочий одяг потрібно зняти його, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною холодною водою.
5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку. Промивають шлунок холодною питною водою (випити декілька склянок холодної води та викликати блювання). Після промивання шлунка рекомендується випити молока.
5.6. Нейтралізація засобу. Залишки засобу на об'єктах у середовищі життєдіяльності людини нейтралізують 1,0 % розчином тіосульфату натрію.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. "Дезактін" упаковують у мішки паперові трьохшарові ПМ або ВМ вагою до 20 кг, які мають вкладиш з поліетилену, у барабани картонні навивні, які мають вкладиш з поліетилену, у бочки полімерні місткістю 20-30 дм3, у полімерні флакони або полімерні банки масою до 1 кг, сошетки масою до 50 г.
6.2. Умови транспортування засобу. "Дезактін" транспортують у пакуванні виробника автомобільним чи залізничним транспортом відповідно до правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним та залізничним транспортом.
6.3. Терміни та умови зберігання. "Дезактін" зберігають у пакуванні виробника в критих неопалюваних складських приміщеннях, які захищені від вологи та прямого сонячного проміння. Препарат зберігають осторонь від джерел відкритого вогню та тепла не більше, ніж у 3 яруси. Гарантійний термін зберігання - 3 роки з дати виробництва.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

0,25 л - 75 грн; 1 л - 174 грн; 5 л - 750 грн.

Повна назва засобу – дезінфекційний засіб "Дезодерм".
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: спирт ізопропіловий – 63,14; 1,3-дибутиловий спирт − 0,115 (діючі речовини), зволожуючі та пом’якшуючі шкіру компоненти – £ 0,5, запашка – £ 0,5; вода до 100,0.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Прозора безколірна рідина із специфічним запахом ізопропілового спирту.
Призначення засобу. Гігієнічна та хірургічна дезінфекція шкіри рук, дезінфекція шкіри тіла перед розтинами, пункціями, ін’єкціями та іншими хірургічними втручаннями.
Спектр антимікробної дії. "Дезодерм" виявляє бактерицидні, туберкулоцидні, віруліцидні (щодо збудників крапельних інфекцій, кишкових інфекцій та інфекцій з парентеральним механізмом передачі збудника – гепатити, СНІД) та фунгіцидні властивості. Має пролонговану дію, не містить жодних кумулятивних і довготривалих активних компонентів.
Токсичність та безпечність засобу. "Дезодерм" за параметрами гострої токсичності для лабораторних тварин при введенні в шлунок належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007), при нанесені на шкіру – до мало небезпечних речовин (4 клас небезпеки відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007). Не виявляє шкірно-подразнюючих та сенсибілізуючих властивостей при одно- та багаторазовому нанесені на шкіру. У нативному стані подразнює слизову оболонку очей.


ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

2.1. Об’єкти застосування. "Дезодерм" використовують у нерозведеному стані для гігієнічної та хірургічної обробки шкіри рук медичного персоналу та шкіри пацієнтів під час проведення розтинів, пункцій, ін’єкцій та інших хірургічних втручань.
Крім лікувально-профілактичних закладів з метою гігієнічної дезінфекції рук персоналу „Дезодерм” можна використовувати в дитячих дошкільних закладах, навчальних закладах різного рівня акредитації, оздоровчих та аптечних закладах і закладах відпочинку і розваг, комунальних об’єктах (готелі, кемпінги, бази, гуртожитки, сауни, плавальні басейни, лазні, перукарні, салони краси, манікюрні, педикюрні, косметичні і масажні кабінети, спортивно-оздоровчі комплекси, тренажерні зали), на підприємствах фармацевтичної, мікробіологічної, парфюмерно-косметичної, харчової, пиво-безалкогольної та переробної промисловості, на рухомому складі та об’єктах автомобільного, залізничного, водного, повітряного транспорту та міського електротранспорту, у закладах торгівлі та громадського харчування, у соціальних закладах, місцях громадського користування, побуті та інших епідемічно-значимих об’єктах, діяльність яких вимагає виконання гігієнічних заходів.
2.2. Методи знезараження окремих об’єктів. Дезінфекцію шкіри рук здійснюють шляхом втирання засобу у шкіру після нанесення його зволоженим стерильним тампоном або розпилювачем. Дезінфекцію операційного поля здійснюють шляхом нанесення засобу зволоженим стерильним тампоном або розпилювачем. Медичні маніпуляції здійснюють після повного висихання засобу. Витрати засобу та час експозиції наведені у таблиці:


Вид обробки шкіри

Витрати засобу

Час експозиції

Гігієнічна дезінфекція рук

≈ 3 мл

30 с

Хіруогічна дезінфекція рук

≈ 10 мл

3 хв

Дезінфекція сухої шкіри

 

Перед пункціями та ін'єкціями

До повного зволожнння

15 с

Перед пункціями суглобів, порожнин тіла і порожнистих органів, а також перед оперативними маніпуляціями

1 хв

Дезінфекція жирної шкіри

 

Вірус гепатиту В без білкового навантаження

3 хв

Вірус гепатиту Вз білковим навантаженням

5 хв

Рота-вірус

1 хв


КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ШКІРИ

Якість дезінфекції шкіри здійснюють шляхом бактеріологічного дослідження змивів з поверхні ділянок шкіри, які оброблені "Дезодермом".

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Медичний персонал, який виконує роботи із дезінфекції шкіри рук має бути забезпечений засобами індивідуального захисту: спецодяг (халат на довгий рукав, шапочка). Запобігати потраплянню засобу в очі.
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. З метою охорони праці, профілактики отруєнь та розвитку професійних захворювань необхідно дотримуватися наступних правил з охорони праці та техніки безпеки під час роботи з дезінфекційним засобом:
- до роботи із засобом тимчасово не допускаються особи, які мають ушкодження шкіри у вигляді подряпин, ран та подразнень, тому що ушкоджена шкіра створює умови для проникнення компонентів дезінфекційних засобів до організму;
- забороняється залишати без догляду дезінфекційний засіб. Невикористані дезінфекційний засіб та робочі розчини наприкінці робочого дня повертають до установи і здають особі, яка несе відповідальність за зберігання дезінфекційних засобів;
- забороняється вживати їжу, палити під час виконання робіт з дезінфекції. Після закінчення роботи обличчя та руки потрібно вимити водою з милом.
4.3 Методи утилізації засобу. Партії засобу "Дезодерм" з вичерпаним терміном придатності або некондиційні внаслідок порушення умов зберігання підлягають поверненню на підприємство-виробник для переробки.Пролитий засіб збирають піском або іншим матеріалом, що добре поглинає рідину. Очищену поверхню промивають водою.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. Явища подразнення слизової оболонки очей та верхніх дихальних шляхів.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При ураженні дихальних шляхів потрібно вивести потерпілого на свіже повітря чи у добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, тепло, звільнити від тісного одягу. Рекомендується вживати тепле молоко.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Промивають очі проточною водою протягом 10-15 хв. Після промивання очей потрібно звернутися до лікаря. При подразненні слизової оболонки очей рекомендується закапати в очі розчин сульфацилу натрію.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку. Промивають ротову порожнину і шлунок холодною питною водою. Необхідно дати випити потерпілому склянку теплого молока. Після надання першої допомоги потрібно звернутися до лікаря. 5.7. Якщо можливо, вказати специфічні антидоти засобу. Специфічні антидоти засобу не розроблені.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. "Дезодерм" упаковують у полімерні пляшки ємністю від 0,25 дм3 до 5,0 дм3. Допускається виробляти засб у вигляді одноразових серветок "Антимікроб", просочених засобом.
6.2. Умови транспортування засобу. "Дезодерм" транспортують у пакуванні виробника автомобільним чи залізничним транспортом відповідно до правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним та залізничним транспортом.
6.3. Терміни та умови зберігання. "Cептодерм" зберігають у пакуванні виробника у добре вентильованих критих неопалюваних складських приміщеннях, які захищені від вологи та прямого сонячного проміння, за температури не вище 35 °С осторонь від джерел відкритого вогню та тепла відповідно до вимог ГОСТ 3885. Гарантійний термін зберігання - 3 роки з дати виробництва.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

0,1 л - 36,00 грн; 0,25 л - 36,00 грн; 1 л - 138,00 грн; 5 л - 576,00 грн.

Деконтадез – антимікробний миючий засіб з антивірусною активністю для одночасної деконтамінації (миття) і дезінфекції шкіри рук та тіла, а також шкірних та слизових покривів. Застосування засобу стабілізує флору шкіри і знижує неприємний запах тіла. Завдяки дружньому до шкіри значенню рН та зволожуючим та відновлюючим ліпідний шар шкіри компонентам дуже добре переноситься шкірою, придатний для обробки слизових

Склад.

100 г засобу містить: 0,3 г полігексаметиленбігуанід гідрохлориду і 0,2 г дідецилдиметиламонію хлориду (діючі речовини), кокоглюкозид, гліцерилмоноолеат, запашку.

Мікробіологія.

Деконтадез - високоефективний засіб, що виявляє бактерицидні, туберкулоцидні, віруліцидні (щодо збудників крапельних інфекцій, кишкових інфекцій та інфекцій з парентеральним механізмом передачі збудника – поліовірусу, ротавірусних гастроентеритів, вірусів ЕСНО, Коксакі, кору, епідемічного паротиту, гепатиту В та С, грипу, імунодефіциту людини) та фунгіцидні властивості.

Області використання.

Гігієнічна та хірургічна дезінфекція шкіри рук, дезінфекція і маркування шкіри тіла перед розтинами, пункціями, ін’єкціями та іншими хірургічними втручаннями; Гігієнічна обробка рук медичного персоналу, у т.ч. персоналу машин швидкої медичної допомоги; рук учнів загальноосвітніх закладів, персоналу дитячих дошкільних і шкільних закладів, установ соціального забезпечення (будинки для людей похилого віку, хоспіси і т.д.), працівників харчових, хіміко-фармацевтичних, біотехнологічних та парфумерно-косметичних товарів (у т.ч. перукарень, косметичних салонів, санаторно-курортних установ, закладів ресторанного господарства і торгівлі, комунальних об'єктів; Знезараження шкіри та слизових покривів операційного та ін'єкційного полів; надягнутих на руки персоналу гумових рукавичок (з матеріалів, стійких до хімічних речовин) під час оперативних втручань і маніпуляцій, що вимагають хірургічної антисептики; Обробка ліктьових згинів донорів; шкіри перед введенням катетерів і пункцією суглобів; рук при роботі з потенційно інфікованим матеріалом (мікробіологічні лабораторії), при зборі медичних відходів; гігієнічної обробки рук і ін'єкційного поля населенням в побуті.

Застосування.

Гігієнічна обробка рук включає звичайне миття рук водою зі звичайним (неантимікробним) милом та втирання засобу "Деконтадез" , без застосування води, у шкіру рук. Хірургічна антисептика рук проводиться методом втирання засобу "Деконтадез" в кисті рук та передпліччя, включаючи ліктьові згини. "Деконтадез" наносять на руки порціями (1,5 - 3,0 мл), включаючи ліктьові згини і втирають в шкіру. Перша порція засобу наноситься тільки на сухі руки. Обробку ін’єкційного поля перед розтинами, ін’єкціями та іншими хірургічними втручаннями, а також перед введенням катетерів і пункцією суглобів, здійснюють двома способами: протиранням стерильним ватним тампоном, рясно змоченим засобом, або зрошенням на місці ін’єкції, розтину чи пункції і залишають до висихання. Обробка рукавичок здійснюється шляхом ретельного протирання зовні одягнутих на руки руквичок стерильним ватним або марлевим тампоном, рясно змоченим засобом (не менше 3 мл на тампон).

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Ді-Хлор застосовується у технологічному процесі виробництва цукру, а саме на наступних ділянках виробництва: зрошення буряків при завантаженні в автомашини та бурто-укладки, збірники напівпродуктів, транспортерно-мийна вода після освітлення, після бурякомийки, фільтраційне обладнання, технологічне обладнання, утфелемішалки-кристалізатори, схема жомопресової води.

Склад дезінфікуючого засобу Ді-Хлор: натрієва сіль дихлорізоціанурової кислоти 82,0-84,0 % в якості діючої речовини, а також адипінова кислота – 8,0%, вуглекислий натрій – 8,0%.

Консистенція, властивості дезінфікуючого засобу Ді-Хлор: засіб виробляється у вигляді таблеток білого кольору вагою 3,45-3,65 г які містять 82,0-84,0 % натрієвої солі дихлорізоціанурової кислоти. При розчиненні однієї таблетки у воді виділяється 1,47-1,62 г активного хлора. Засіб добре розчиняється у воді. Водні розчини прозорі, безбарвні, мають легкий запах хлору.

Мікробіологія: розчини Ді-Хлор мають антимікробну активність щодо бактерій, у тому числі мікрофлори, виділеної з обладнання, тари, інвентарю та інших об’єктів цукрових заводів.

Токсичність: за ступенем впливу на організм при введенні в шлунок відноситься до 3-го класу помірно небезпечних речовин за ГОСТ 12.1.007-76 і до 4-го класу мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру. Пари при інгаляції мало небезпечні – 4 клас за ступенем леткості. Засіб не має сенсибілізуючої дії.

Застосування дезінфікуючого засобу Ді-Хлор: для дезінфекції різних видів технологічного обладнання, інвентарю, тари і поверхонь виробничих і підсобних приміщень використовують засіб ”Ді-Хлор” у вигляді робочих водних розчинів, бактерицидна концентрація робочого розчину яких 0,0004 – 2,0 % в залежності від об’єкта і виду санітарної обробки, при температурі 18-20 °С. Дезінфекцію проводять способом промивання, протирання, замочування, занурення і зрошення.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Засіб дезинфікуючий «Жавель-Клейд» виробництва фірми "Клейд" (Франція) являє собою таблетки круглої форми білого кольору зі слабким запахом хлору, вагою 3,15 - 3,65 г, добре розчинні у воді. До складу засобу в якості діючої речовини входить натрієва сіль дихлорізоціанурової кислоти - 80-82%. При розчиненні 1 таблетки у воді виділяється 1,40-1,62 г активного хлору (42,5% - 46,5%). Термін придатності в нерозкритій упаковці - 5 років. Термін придатності робочих розчинів - 3 доби.
1.2. Засіб має антимікробну активність відносно грамнегативних та грампозитивних бактерій, у тому числі бактерій групи кишкових паличок, стафілококів, стрептококів, сальмонел.
1.3. Засіб за параметрами гострої токсичності по ГОСТ 12.1.007-76 належить до 3 класу помірно небезпечних речовин при введенні в шлунок і до 4 класу малонебезпечних речовин при нанесенні на шкіру і при інгаляційному впливі в насичених концентраціях (пари), не володіє сенсибілізуючою дією, кумулятивні властивості не виражені.
Робочі розчини 0,03 - 0,045% (за активним хлором) можуть викликати сухість шкіри при багаторазових аплікаціях і не викликають при інгаляційному впливі (у вигляді пари) подразнення верхніх дихальних шляхів. ГДК для хлору в повітрі робочої зони - 1 мг/м3.
1.4. Засіб призначений для профілактичної дезінфекції будь-яких видів обладнання, інвентарю, тари і поверхонь виробничих приміщень, виготовлених з усіх видів матеріалів (за винятком металевих поверхонь із нержавіючої сталі), дозволених для використання на підприємствах м'ясної промисловості.


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

Робочі розчини засобу (0,030; 0,045% водні розчини з активного хлору) готують шляхом розведення водопровідною водою. Для приготування робочих розчинів слід користуватися таблицею 1.


Необхідна концентрація, % (за активним хлором)

Кількість таблеток, шт

Кількість води, л

0,03

2

9,0

0,045

3

9,5


ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ

3.1. Засіб призначений для профілактичної дезінфекції різних видів технологічного обладнання, інвентарю і тари на підприємствах м'ясної промисловості з корозійно стійких матеріалів (нержавіюча сталь, алюміній, полімерні матеріали). Крім цього, засіб може застосовуватися для дезінфекції виробничих і підсобних приміщень.
3.2. Робочі розчини засобу використовують строго у відповідності з діючою «Інструкцією по санітарній обробці технологічного обладнання та виробничих приміщень на підприємствах м'ясної промисловості» (М.2003г.), Тобто після попереднього миття і ополіскування, неприпустима наявність білково-жирових забруднень на поверхнях, що піддаються дезінфекції. Безпосередньо після дезінфекції здійснюють ополіскування водою від залишків дезінфекційного розчину протягом 10 хв. Контроль на повноту відмивання проводять наступним чином: воду, що використовується для ополіскування (контрольна проба) і розчин після відмивання (змивна вода) обсягом 200,0 см3 поміщають в колби на 250 - 500 см3, додають в кожну по 20 см3 10% розчину сірчаної кислоти , 10 см3 10% розчину йодистого калію і 1 см3 0,5% розчину крохмалю. Більш інтенсивне фарбування змивної води в порівнянні з контрольною пробою свідчить про необхідність продовження відмивання протягом 1 - 2 хвилин. Однакове забарвлення в обох колбах вказує на відсутність у змивний воді залишкових кількостей речовини.
3.3. Перед дезінфекцією виробничих, санітарно-побутових та підсобних приміщень (підлог, стін) необхідно промити (знежирити) лужними, а при необхідності і кислотними технічними миючими засобами для видалення наявних білково-жирових відкладень та забруднень неорганічного характеру.
3.4. Всі зазначені концентрації робочих розчинів дезінфекційного засобу вказані за діючою речовиною (активного хлору).
3.5. Об'єкти, що безпосередньо контактують з харчовою сировиною (обробні дошки, стелажі, обладнання тощо) піддають механічному очищенню від харчових залишків, знежирюють шляхом миття лужними миючими розчинами (при необхідності кислотними) з подальшим промиванням гарячою водою. Дезінфекцію проводять протягом 30 хв. з розрахунку 0,5л на 1 м2 поверхні, потім залишки розчину змивають струменем води або в проточній воді протягом 10 хв. до повного змивання засобу.
3.6. Дезінфекцію обладнання (дзиги, куттера, мішалки, обробні столи та ін) здійснюють ручним або механізованим способами обробки 0,03% розчином засобу, а дезінфекцію поверхні обробних дощок, підлоги і стін - 0,045% розчином засобу.
3.7. Усі знімні частини обладнання дезінфікують шляхом занурення на 30 хв. в переносну або стаціонарну ванну з 0,03% розчином засобу.
3.8. Профілактичну дезінфекцію дрібного інвентарю і посуду здійснюють зануренням у ванну з 0,03% розчином засобу. Дезінфекцію великого інвентарю (підлогові візки, ковші тощо) проводять протиранням 0,03% розчином засобу. Конкретний вид обладнання зустрічається на підприємствах м'ясної промисловості не описаний в цій Інструкції, піддають санітарній обробці засобом відповідно до порядку підготовки обладнання, викладеним у чинній «Інструкції з санітарної обробки технологічного обладнання та виробничих приміщень на підприємствах м'ясної промисловості» (М.2003г.)
3.9. Поверхня стін, підлог, дверей дезінфікують 0,045% розчином. Контроль якості санітарної обробки обладнання здійснюється відповідно до вимог чинної «Інструкції з санітарної обробки технологічного обладнання та виробничих приміщень на підприємствах м'ясної промисловості» (М.2003г.).

ВИМОГИ ДО ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

4.1. На кожному підприємстві санітарну обробку обладнання і тари проводить спеціально призначений для цього персонал: цехові прибиральники, мийники, апаратники.
4.2. При роботі із засобом необхідно дотримуватись правил техніки безпеки, сформульовані в типових інструкціях, відповідно до інструкції по санітарній обробці на підприємствах м'ясної промисловості.
4.3. До роботи допускаються особи не молодше 18 років, не мають підвищену чутливість до хлору та медичних протипоказань до даної роботи, не страждають на алергічні захворювання, які пройшли навчання, інструктаж щодо безпечної роботи з миючими та дезінфікуючими засобами і наданню першої допомоги при випадкових отруєннях.
4.4. При всіх роботах із засобом необхідно уникати його попадання на шкіру та в очі.
4.5. Приготування робочих розчинів необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні, із захистом шкіри рук рукавичками гумовими. Усі приміщення, де працюють із засобом, повинні бути забезпечені примусовою вентиляцією.
4.6. У відділенні для приготування дезінфікуючих розчинів необхідно: вивісити інструкції з приготування робочих розчинів і правила дезінфекції та мийки обладнання; інструкції і плакати з безпечної експлуатації мийного обладнання; мати свою аптечку (додаток 1).

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

5.1. При недотриманні заходів можлива поява роздратування верхніх дихальних шляхів і слизових оболонок очей (першіння в горлі та носі, кашель, задуха, сльозотеча, різь в очах). Постраждалого необхідно вивести в окреме добре провітрюване приміщення або на свіже повітря, прополоскати рот і носоглотку водою, дати випити тепле пиття (молоко або мінеральну воду). При необхідності звернутися до лікаря.
5.2. При попаданні засобу або розчинів на шкіру промити уражене місце великою кількістю води і змастити пом'якшувальною кремом.
5.3. При випадковому попаданні засобу в очі слід негайно промити їх чистою водою протягом 10-15 хвилин, закапати 30% розчин сульфацила натрію. При необхідності звернутися до лікаря-окуліста.
5.4. При попаданні засобу в шлунок дати випити потерпілому кілька склянок води з 10-20 подрібненими таблетками активованого вугілля. При необхідності звернутися до лікаря.

УПАКОВКА, ЗБЕРІГАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ

6.1. Засіб поставляється в щільно закритих пластмасових банках місткістю 1 і 10 кг.

6.2. Засіб має зберігатися в щільно закритих упаковках підприємства-виробника в сухому, темному, прохолодному місці окремо від миючих, дезинфікуючих засобів, окислювачів, органічних матеріалів, відновників, кислот, продуктів харчування і недоступному дітям місці. При дотриманні зазначених вище умов зберігання засіб зберігає свої властивості не менше 3 років з дня виготовлення.
6.3. При випадковому розсипанні засобу слід зібрати таблетки. Залишки промити великою кількістю води, не допускаючи нейтралізації кислотою. При збиранні слід використовувати індивідуальний захисний одяг, чоботи та засоби індивідуального захисту: для органів дихання - універсальні респіратори типу РПГ-67 або РУ-60М з патроном марки В, для очей - герметичні окуляри, для шкіри рук - рукавички гумові.
6.4. Заходи захисту навколишнього середовища: не допускати попадання нерозбавленої речовини в стічні / поверхневі або підземні води і в каналізацію.
6.5. Транспортування засобу можливе будь-якими видами транспорту в оригінальній упаковці підприємства-виробника відповідно до правил перевезення вантажів.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Клорсепт-25".
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас, %: дихлорізоціанурат натрію - 62,5 (діюча речовина); адипінова кислота, бікарбонат натрію, сульфат натрію - 37,5 (допоміжні речовини).
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб випускається у вигляді таблеток масою 4,0 г білого кольору із запахом хлору. При розчиненні однієї таблетки у воді виділяється 1,5 г активного хлору. Водні розчини засобу прозорі, безбарвні, із слабким запахом хлору.
Призначення засобу. Засіб "Клорсепт-25" призначений для дезінфекції поверхонь приміщень, виробів медичного призначення зі скла, пластмас, гуми на основі силіконового і натурального каучуку, корозійностійких металів (за винятком ендоскопів та інструментів до них), предметів догляду хворих, білизни, посуду, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю при проведенні поточної та заключної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах, вогнищах інфекційних захворювань при інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз), вірусної і грибкової (кандидози, дерматомікози) етіології; для дезінфекції у машинах швидкої допомоги та лабораторіях (клінічних, бактеріологічних, вірусологічних); для профілактичної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах, на комунальних об'єктах, закладах громадського харчування та торгівлі, дитячих закладах, спортивно-оздоровчих комплексах.
Спектр антимікробної дії. Засіб "Клорсепт-25" має бактерицидні (включаючи мікобактерії туберкульозу), віруліцидні (включаючи збудників гепатитів і ВІЛ), фунгіцидні (щодо грибів роду Саndida та патогенних дерматофітів) властивості.
Токсичність та безпечність засобу. Засіб "Клорсепт-25" згідно ГОCТу 12.1.007-76 належить до ПІ класу помірно небезпечних речовин при введенні в шлунок. Слабо подразнює шкіру та слизові оболонки очей. Робочі розчини засобу у концентраціях 0,1 % і вище (за активним хлором) викликають подразнення верхніх дихальних шляхів та очей.


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів. Робочі розчини засобу - "Клорсепт-25" готують в емальованих, скляних або пластмасових місткостях шляхом розчинення відповідної кількості таблеток у воді (таблиця І).
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів. Для приготування розчину відповідної концентрації (за активним хлором) виходять із розрахунків, наведених у таблиці 1.


Вміст активного хлору, %

Кількість таблеток, шт

Кількість води, л

0,015

1

10

0,03

1

5

0,06

1

2

0,1

1

1,5

0,15

1

1

0,3

2

1

0,6

4

1

1,5

10

1


2.3. Термін та умови зберігання робочого розчину. Термін придатності робочих розчинів - 2 доби за умови їх зберігання у закритому скляному, пластмасовому або емальованому (без пошкодження емалі) посуді при кімнатній температурі, у місцях, захищених від дії прямих сонячних променів. Розчин використовують з метою дезінфекції одноразово.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. Розчини засобу "Клорсепт-25" застосовують для дезінфекції поверхонь у приміщеннях (підлога, стіни, меблі тощо), виробів медичного призначення із корозійностійких металів, пластмас, скла, гуми на основі силіконового і натурального каучуку (виключаючи ендоскопи та інструменти до них), предметів догляду хворих із тих же матеріалів, білизни, посуду, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю.
3.2.Дезінфекцію проводять способами протирання, зрошення, замочування і занурення.
3.2.1. Вироби медичного призначення із різних матеріалів повністю занурюють у місткість із розчином засобу, заповнюючи ним за допомогою допоміжних засобів (шприців, піпеток) порожнини і канали виробів з метою видалення повітря. Роз'ємні вироби дєзінфікують у розібраному стані. Вироби, що мають замкові частини, занурюють у розчин розкритими, попередньо зробивши ними кілька робочих рухів для кращого проникнення розчину у важкодоступні ділянки виробів. Товща шару розчину над виробами повинна бути не менше 1 см. Після закінчення дезінфекції вироби промивають під проточною водопровідною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.2. Предмети догляду хворих занурюють у розчин або протирають ганчір'ям, змоченим у розчині засобу.
3.2.3. Поверхні в приміщеннях (стіни, підлога, двері тощо), тверді меблі протирають ганчір'ям, змоченим розчином засобу, із розрахунку 100 мл/м2 або зрошують із розрахунку 300 мл/м2 поверхні, що піддається обробці. Після закінчення дезінфекції проводять вологе прибирання приміщення, а потім провітрюють його протягом 15-30 хв. Паркетну підлогу, поліровані і дерев'яні меблі протирають сухою тканинною серветкою.
3.2.4. Посуд столовий (звільнений від залишків їжі) повністю занурюють у місткість із розчином засобу "Клорсепт-25" із розрахунку 2 л засобу на 1 комплект. Місткість щільно закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції посуд миють та споліскують питною водою до зникнення запаху хлору.
3.2.5. Білизну (окрім кольорової, вовняної та виготовленої із синтетичних волокон) повністю занурюють у розчин засобу "Клорсєпт-25" із розрахунку 5 л розчину на 1 кг сухої білизни. Місткість щільно закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції білизну перуть і полощуть до зникнення запаху хлору.
3.2.6. Лабораторний посуд, забруднений кров'ю, сироваткою, виділеннями, після закінчення робочого дня занурюють у дезінфікуючий розчин 0,1 % концентрації і залишають на ніч.
3.2.7. Санітарно-технічне обладнання (ванни, раковини, унітази тощо), гумові килимки обробляють розчином засобу "Клорсепт-25" за допомогою ганчір'я або щітки, змочених розчином засобу, або зрошують із розрахунку 500 мл/м2 на дворазову обробку. По закінченні дезінфекції поверхні промивають водопровідною водою.
3.2.8. Прибиральний інвентар (ганчір'я) занурюють у розчин засобу "Клорсепт-25", після дезінфекції перуть, полощуть і висушують.

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Роботи із застосування для дезінфекції робочих розчинів засобу "Клорсепт-25" 0,015-0,06 % (за активним хлором) концентрації способами протирання та занурення проводять із використанням засобів захисту шкіри та очей (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини), в захисних окулярах типу ПО-2, ПО-З або моноблок. Всі роботи із застосування робочих розчинів засобу у концентрації вище 0,06 % (за активним хлором), а також застосування робочих зчинів будь-якої концентрації методом зрошення проводять із використанням засобів захисту шкіри, очей та органів дихання (респіраторів типу РПГ-67 або РУ-60 М з патроном марки В).
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. До роботи із засобом "Клорсеит-25" не допускаються особи з підвищеною чутливістю до хлоровмісних сполук. Слід уникати попадання засобу на шкіру і в очі. Під час проведення всіх робіт із дезінфекції слід дотримуватись правил особистої гігієни, забороняється палити, пити і вживати їжу. Після роботи обличчя і руки слід вимити водою з милом. Дезінфекційні заходи із застосуванням засобу "Клорсепт-25" проводять за відсутності хворих, пацієнтів та інших осіб у приміщеннях, де проводиться дезінфекція.
4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів. Роботи з приготування робочих розчинів засобу "Клорсепт-25" проводять із використанням засобів захисту шкіри та очей (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини), в захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3 або моноблок.
4.4. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. Роботи, що пов'язані із застосуванням засобу "Клорсент-25", необхідно проводити у приміщеннях, обладнаних припливно-витяжною вентиляцією, або у таких, що добре провітрюються. Приміщення, що піддані обробці засобом, слід провітрити протягом 15-30 хвилин. Місткості для замочування білизни, предметів догляду хворих, іграшок, посуду і виробів медичного призначення під час проведення дезінфекції повинні бути щільно закриті кришками. Промивати вироби медичного призначення, посуд і білизну необхідно до зникнення запаху хлору.
4.5. Методи утилізації. Партїї дезінфекційного засобу з вичерпаним терміном придатності та некондиційнії, внаслідок порушення умов зберігання, засіб підлягає поверненню на підприємство виробника для переробки. Відпрацьовані робочі розчини засобу зливають у каналізацію після розбавлення водою у співвідношенні 1:10. У випадку розливання робочих розчинів засобу їх змивають великою кількістю води.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. За умови порушення заходів безпеки при роботі із засобом можливе подразнення слизових оболонок очей (різь, сльозотеча) та органів дихання (дере в горлі, кашель, часте дихання, виділення з носа), почервоніння та свербіж шкіри, може бути головний біль.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При появі перших ознак отруєння необхідно вивести потерпілого з приміщення на свіже повітря або в приміщення , яке добре провітрюється, прополоскати рот, горло, ніс, дати тепле пиття або молоко з питною содою (чанна ложка на склянку).
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Якщо засіб потрапив у очі, їх необхідно негайно добре промити проточною водою протягом 10-15 хвилин, після чого закапати 1-2 краплі 30 % розчину сульфацилу натрію. У разі необхідності звернутись до лікаря.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. При випадковому забрудненні шкіри розчином засобу "Клорсепт-25", слід добре промити уражену ділянку проточною водою з милом. При попаданні засобу на робочий одяг, потрібно його зняти, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною водою.
5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в шлунок. При попаданні засобу до шлунку необхідно дати випити потерпілому кілька склянок води, потім - 10-20 таблеток активованого вугілля. У разі необхідності звернутись до лікаря.

ПАКУВАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. Засіб "Клорсепт-25" випускають у вигляді таблеток, упакованих у пластикові банки по 300 таблеток.
6.2. Умови транспортування. Засіб транспортують в упаковці виробника автомобільним або залізничним транспортом за правилами перевезення відповідної категорії вантажів.
6.3. Термін та умови зберігання. Термін зберігання засобу - 3 роки з дати виготовлення. Засіб та його робочі розчини не займисті, вибухобезпечнІ. Засіб потрібно зберігати у прохолодному, темному приміщенні, що провітрюється, окремо від лікарських засобів.

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Засіб «Лагоцід 300» має бактерицидні (включаючи збудників туберкульозу), віруліцидні (включаючи збудників гепатитів, ВІЛ, кишкових вірусних інфекцій), фунгіцидні (включаючи збудників кандидозів і дерматомікозів, плісняві гриби) і спороцидні властивості. Ефективно видаляє залишки крові з виробів медичного призначення.

Застосовується:

 • для дезінфекції, у т.ч. достерилізаційне очищення ручним і механічним способом (в т.ч. в установках ультразвукового очищення), виробів медичного призначення з металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти, жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них) та іншиі вироби;
 • для дезінфекції ендоскопів;
 • для поточної та заключної дезінфекції при кишкових і крапельних інфекціях, бактеріальних (включаючи збудників туберкульозу), вірусних (включаючи збудників гепатитів, ВІЛ, кишкових вірусних інфекцій), грибкової етіології (кандиди, дерматофіти, плісняві гриби);
 • в установах охорони здоров'я (хірургічні, терапевтичні, акушерські, дитячі, патологоанатомічні, відділення інтенсивної терапії та реанімації та інші відділення; клінічні, біохімічні, бактеріологічні та інші лабораторії, станції швидкої та невідкладної допомоги, станції та пункти переливання крові і т.д.);
 • на підприємствах фармацевтичної, мікробіологічної, парфюмерно-косметичної, харчопереробної промисловості, в закладах громадського харчування і торгівлі;
 • у санітарно-профілактичних, аптечних, навчальних, оздоровчих та спортивних закладах;
 • для дезінфекції на інших об'єктах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних заходів.
 

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Лагоцид 600 (аналог дезактина) - порошок від білого до жовтого кольору з помітним запахом хлору. Призначений для дезінфекції ручним і механічним способом (у т.ч. в установках ультразвукового очищення), виробів медичного призначення з металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, хірургічні та стоматологічні інструменти, жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них. Не сумісний з катіонними поверхнево-активними речовинами і спиртами.

 

Рейтинг користувача: 2 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Лізоформін® 3000" (Lysoformin® 3000).
Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас.%: глутаровий альдегід - 9,5; гліоксаль - 7,5; дидецилдиметиламоній хлорид - 9,6 (діючі речовини); решта - неіоногенні ПАР, інгібітори корозії, стабілізатори, барвники, ароматична речовина, вода до 100,0.
Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Концентрований розчин. Засіб являє собою прозору рідину синього кольору, з характерним запахом глутарового альдегіду, добре розчинний у воді, виявляє мийні властивості. Робочі розчини не пошкоджують вироби медичного призначення з металу, гуми, полімерних матеріалів, скла та фарфору, не спричиняють корозії конструкційних матеріалів з високосортної криці, не фіксують білкові забруднення, не подразнюють шкіру.
Призначення засобу. "Лізоформін® 3000" призначений для дезінфекції, суміщення процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення, а також стерилізації виробів медичного призначення із металу, скла, гуми, полімерних матеріалів (включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти, жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них), для поточної та заключної дезінфекції у закладах охорони здоров'я та вогнищах інфекцій бактеріальної (включаючи туберкульоз), вірусної (включаючи парентеральні вірусні гепатити, ВІЛ-інфекцію, поліомієліт) етіології та кандидозах; для профілактичної дезінфекції на підприємствах фармацевтичної і косметичної промисловості, на об'єктах комунально-побутового і готельного господарства та транспорту.
Спектр антимікробної дії. "Лізоформін® 3000" виявляє бактерицидні, туберкулоцидні, віруліцидні, фунгіцидні та спороцидні властивості.
Токсичність та безпечність засобу. "Лізоформін® 3000" за параметрами гострої токсичності при введенні в шлунок відповідно до вимог ГОСТу 12.01.007-76 належить до 3-го класу помірно небезпечних речовин (ЛД50 для білих щурів - 1,6 мл/кг) та до мало небезпечних при нанесенні на шкіру (4-й клас) - 8,0 мл/кг. Концентрат засобу подразнює шкіру, слизову оболонку очей та верхніх дихальних шляхів. У пропонованих до застосування концентраціях не подразнює шкіру.


МЕТОДИКА ТА УМОВИ ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Робочий розчин "Лізоформіну® 3000" готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів з кришкою, яка щільно закривається, шляхом розчинення у холодній воді. Для приготування підігрітого 8,0 % розчину, воду нагрівають до 50-51 °С і до відповідного об'єму додають потрібну кількість концентрату засобу кімнатної температури, швидко перемішують і закривають кришкою.
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів. Для приготування розчину відповідної концентрації (за препаратом) виходять із розрахунку, наведеного в таблиці:


Концентрація розчину, % (за препаратом)

Кількість "Лізоформіну", мл

Кількість води, мл

0,25

2,5

997,5

0,5

5,0

995,0

0,75

7,5

992,5

1,0

10,0

990,0

1,5

15,0

985,0

2,0

20,0

980,0

8,0

80,0

920,0


2.3. Термін та умови зберігання робочого розчину. Допускається зберігати невикористаний робочий розчин без органічних забруднень протягом 28 діб з моменту приготування за умови зберігання в тарі зі щільно закритою кришкою. Розчин з органічними забрудненнями замінюють 1 раз на добу. У разі застосування контролю робочого розчину аналітичним методом він може використовуватися неодноразово протягом доби за відсутності змін концентрацій та інших властивостей (зміна кольору, випад осаду, помутніння тощо).

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТА СТЕРИЛІЗАЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. "Лізоформін® 3000" використовують з метою дезінфекції, суміщення процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення, а також стерилізації виробів медичного призначення зі скла, полімерів, гуми, (в тому числі гнучких та жорстких ендоскопів та інструментів до них, хірургічного та стоматологічного інструментарію); дезінфекції поверхонь приміщень та обладнання, твердих меблів, посуду лабораторного, білизни, предметів догляду хворих, санітарно-технічного обладнання, виділень при проведенні поточної та заключної дезінфекції у закладах охорони здоров'я, в тому числі клінічних, мікробіологічних та інших лабораторіях, у вогнищах інфекційних хвороб; для профілактичної дезінфекції на підприємствах фармацевтичної, косметичної промисловості, на об'єктах готельного, комунально-побутового господарства, об'єктів, інвентарю та санітарно-технічного обладнання у місцях загального користування на комунальних об'єктах (включаючи базари, пляжі, парки тощо), для дезінфекції рухомого та нерухомого складу на транспорті.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктів засобом. Дезінфекцію проводять методами зрошення, протирання, замочування і занурення.
3.2.1. Дезінфекцію та суміщення процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення (включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти) проводять шляхом занурення в розчин "Лізоформіну® 3000" у спеціальних ваннах, емальованих, пластмасових або скляних місткостях, щільно закритих кришкою, з наступним промиванням водопровідною водою та стерилізацією термічними методами у випадку термостабільності інструментарію. У разі термолабільності інструментарію, його після дезінфекції та передстерилізаційного очищення стерилізують за допомогою помірно підігрітого 8,0 % розчину "Лізоформіну® 3000" з наступним промиванням стерильною або бідистильованою, зібраною у стерильні місткості, водою. Інструменти, що мають канали та порожнини дезінфікують, очищають та стерилізують у розібраному вигляді. Канали та порожнини повністю заповнюють дезінфікуючим розчином.
3.2.2. При наявності забруднень органічного походження рекомендується комбіноване використання розчину "Лізоформіну® 3000" з 0,25 % розчином "Бланізолю", виробництва фірми "Lysoform Dr. Hans Rosemann GmbH" (Німеччина).
3.2.3. Дезінфекцію та суміщення процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення гнучких і жорстких ендоскопів проводять ручним, автоматизованим або циркуляційним способом. Після закінчення ендоскопічного дослідження зовнішні поверхні ендоскопа очищають від забруднення (шлунковий, кишковий сік, слиз, кров та ін.) за допомогою серветок. Канали прочищають шляхом подачі в них повітря та води. Жорсткі ендоскопи перед очищенням розбирають на комплектуючі деталі. Промивні води після очищення ендоскопу збирають у промарковану місткість зі щільно прилеглою кришкою, після цього дезінфікують розчином засобу.
3.2.4. Дезінфекцію та суміщення процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення розчином "Лізоформіну® 3000" проводять у спеціальних ваннах, емальованих, пластмасових або скляних місткостях, щільно закритих кришкою, шляхом занурення деталей та вузлів жорстких ендоскопів (за винятком окулярних частин оптичних трубок) і гнучких частин гнучких ендоскопів. Канали ендоскопів заповнюють розчином "Лізоформіну® 3000" за допомогою шприца або електровідсмоктувача. Особливу увагу слід звернути на біопсійні канали і обережно очистити їх механічним шляхом. Після завершення експозиції замочування в розчині, ендоскопи, їх частини виймають із розчину "Лізоформіну® 3000", очищують канали від залишків розчину за допомогою шприца або електровідсмоктувача та промивають, пропускаючи через канал не менше 50 мл води. Залишки промивної води із зовнішньої поверхні ендоскопа видаляють за допомогою стерильної марлевої серветки або стерильного паперового рушника, ретельно протираючи окуляр в місцях виходу контактів. Канали продувають профільтрованим повітрям. 3.2.5. Дезінфекцію та поєднання процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення ендоскопів автоматичним (циркуляційним) способом здійснюють у відповідності з інструкцією, що додається до спеціального обладнання для циркуляційної дезінфекції ендоскопів.
3.2.6. За неможливості здійснити стерилізацію іншим методом допускається проведення стерилізації виробів медичного призначення у помірно підігрітому до 50 °С розчині "Лізоформіну® 3000" 8,0 % концентрації. Температура розчину під час стерилізації не підтримується. Допускається спад температури розчину за час стерилізації до 35 °С.
3.2.7. Роботи із стерилізації здійснюють у приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією. Температура у приміщенні, де здійснюється стерилізація, повинна бути не нижче 20 °С. Стерилізацію виробів медичного призначення проводять способом занурення у спеціальних ваннах, емальованих або скляних місткостях, щільно закритих кришкою. Час стерилізаційної витримки в розчині - 60 хвилин. Перед початком обробки кожний ендоскоп звертають кільцем (діаметр кільця не менше 20 см) і перев'язують. При зануренні інструментів у розчин внутрішні відкриті канали заповнюють робочим розчином "Лізоформіну® 3000" шприцом типу "Рекорд" багаторазового використання, пропускаючи через канал кожного інструменту не менше 10 мл розчину. Шприц приєднують до дистального кінця інструменту шляхом насадки, яку після прокачування робочого розчину знімають з інструменту, не допускаючи попадання повітря у канал. Співвідношення об'єму розчину до об'єму виробів - не менше, ніж 5:1. Розчин для стерилізації використовують одноразово. Воду для промивання виробів медичного призначення стерилізують при температурі 132 °С протягом 20 хвилин. Після закінчення заданої експозиції інструменти, їхні частини виймають із розчину стерильним пінцетом, видаляють із каналів залишки розчину за допомогою електровідсмоктувача і переносять у стерильну воду при повному зануренні за співвідношення води до виробів медичного призначення не менше ніж 3:1. Промивання проводиться дворазово зі зміною води.
3.2.8. Дезінфекцію поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері, вікна та ін.) здійснюють шляхом протирання із розрахунку 100 мл/м2 або зрошення - із розрахунку 150 мл/м2. Дезінфекцію поверхонь методом зрошення розчинами засобу будь-якої концентрації та методом протирання, якщо концентрація засобу 0,5 % і вище, проводять за відсутності людей. Після проведення дезінфекції приміщення провітрюють протягом 15-30 хвилин.
3.2.9. Профілактичну дезінфекцію на підприємствах фармацевтичної і косметичної промисловості, на об'єктах комунально-побутового і готельного господарства та транспорті здійснюють за режимами, наведеними в таблиці 5.

ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Роботи, пов'язані з приготуванням робочих розчинів засобу та застосуванням розчинів "Лізоформіну® 3000" з метою дезінфекції та стерилізації виробів медичного призначення, слід проводити у приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією або в такому, що добре провітрюється, з дотриманням заходів особистої безпеки, які забезпечують захист органів дихання, шкіри та очей - у захисному одязі (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини), у захисних окулярах типу ПО2, ПО-З або моноблок та респіратори типу РУ 67М або "Пелюсток".
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. З метою запобігання розвитку гострого або хронічного отруєння дезінфекційним засобом необхідно дотримуватися наступних вимог: до виконання дезінфекційних заходів не допускаються особи молодші 18 років, вагітні жінки та жінки, що годують немовлят, а також особи, які мають підвищену чутливість до хімічних речовин;
до виконання дезінфекційних заходів не допускаються особи з ушкодженнями шкіри; не користуватися несправним устаткуванням та обладнанням та несправними засобами індивідуального захисту; під час роботи із засобом слід дотримуватись правил гігієни, забороняється палити, пити, вживати їжу. По закінченні роботи із засобом обличчя та руки вимити водою з милом. Забруднений одяг зняти та випрати перед повторним застосуванням.
4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів. Персонал, що готує робочі розчини "Лізоформіну® 3000", має бути забезпечений засобами індивідуального захисту органів дихання, шкіри та очей (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух з прогумованої тканини), захисні окуляри типу ПО2, ПО-3 або моноблок та респіратор типу РУ 67М або "Пелюсток".
4.4. Застережні засоби в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. Роботи, що пов'язані із застосуванням розчинів "Лізоформіну® 3000", слід проводити в приміщеннях з припливно-витяжною вентиляцією або в таких, що добре провітрюються. По закінченні робіт з проведення дезінфекції та стерилізації необхідно проводити провітрювання приміщення протягом 15-30 хв. Дезінфекцію поверхонь методом зрошення розчинами засобу будь-якої концентрації та методом протирання, якщо концентрація засобу 0,5 % і вище, а також роботи з проведення дезінфекції та стерилізації виробів медичного призначення проводять за відсутності пацієнтів та персоналу, що безпосередньо не причетний до проведення дезінфекційних заходів. Роботи з проведення дезінфекції і стерилізації виробів медичного призначення проводять в окремих приміщеннях з припливно-витяжною вентиляцією, місткості із засобом під час проведення робіт із дезінфекції та стерилізації повинні бути щільно закриті кришками. Час роботи з підігрітими розчинами слід обмежити до 10 хвилин.
4.5. Методи утилізації. Не допускати попадання концентрованого розчину "Лізоформіну® 3000" до каналізаційної системи без розведення водою до небезпечної концентрації - 0,01 %. Партії "Лізоформіну® 3000" з вичерпаним терміном придатності або некондиційні, внаслідок порушення умов зберігання, підлягають поверненню на підприємство-виробник для переробки.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

5.1. Ознаки гострого отруєння. При порушенні правил проведення робіт, а також в аварійних ситуаціях можливе гостре отруєння засобом, у потерпілого з'являються ознаки подразнення слизових оболонок очей та органів дихання (почервоніння, сльозотеча, різь, дере у горлі, нежить, кашель), запаморочення, утруднення дихання, нудота, головний біль, свербіння та почервоніння шкіри.
5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. Вивести потерпілого на свіже повітря або в приміщення, що добре провітрюється, прополоскати рот і носоглотку водою, дати тепле пиття. Звернутись до лікаря.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Промити очі великою кількістю проточної води. Звернутись до лікаря.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. Промити уражену ділянку шкіри великою кількістю проточної води. Забруднений одяг зняти та випрати перед повторним застосуванням.
5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу у шлунок. При випадковому попаданні засобу до шлунку дати випити потерпілому кілька склянок води, потім вжити 10-20 подрібнених таблеток активованого вугілля. Не слід викликати нудоту. У будь-якому випадку негайно звернутися до лікаря.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

6.1. Пакування засобу. "Лізоформін® 3000" упаковують у поліетиленові дозовані пакети по 20,0 мл, у поліетиленові пляшки по 1000 мл, у поліетиленові каністри по 5,0 л, 20,0 л, 60,0 л, у поліетиленові контейнери по 1000 л.
6.2. Умови транспортування. Засіб транспортують залізничним транспортом з урахуванням вимог правил перевезення вантажу, діючих на залізничному транспорті. Дрібні партії "Лізоформіну® 3000" транспортують автомобільним транспортом у відповідності з правилами «Про порядок перевезення небезпечного вантажу автомобільним транспортом».
6.3. Термін та умови зберігання. "Лізоформін® 3000" зберігають у пакуванні виробника у темних прохолодних приміщеннях, недоступних для загального користування. Гарантійний термін зберігання - 3 роки з дати виготовлення.

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Лужний миючий засіб з антимікробною дією і зниженим піноутворенням для внутрішньої мийки, призначене для видалення жирових і білкових забруднень з технологічного обладнання, трубопроводів та ємностей у виробничих приміщеннях і цехах на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, в комунальному господарстві.

Добре емульгує жири; видаляє в'ївшіся жирові і білкові забруднення органічної природи, що утворюються на поверхнях технологічного обладнання; багатофункціональне призначення. Для поверхонь, стійких до лугів. Не рекомендується застосовувати для поверхонь з алюмінію і його сплавів

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Серветки з нетканого матеріалу, просочені антисептичним засобом Неостерил (безбарвний), що містять синергічну композицію етилового (65,0%) та ізопропілового (4,7%) спиртів, а також компоненти, які забезпечують пролонговану антимікробну дію (3 години під рукавичками).

Неостерил високоефективний проти широкого спектру бактерій (в т.ч. щодо збудників туберкульозу і лікарняних інфекцій), вірусів (в т.ч. щодо вірусу поліомієліту, збудників гепатитів А, В, С, ВІЛ, грипу, парагрипу, "пташиного грипу", SARS ("атипової пневмонії"), аденовірусної, ентеровірусної, коронавірусної, респіраторносинтиціальної, риновірусної, ротавірусної інфекції) і грибів (зокрема, щодо грибів роду кандіда, трихофітонамі і A.niger в спорових форм).

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Засіб Неостерил в якості діючої речовини (ДВ) містить етиловий, ізопропіловий спирт, а також інші компоненти, що забезпечують пролонговану дію і догляд за шкірою рук.

Засіб використовують для антисептичної обробки рук хірургів та інших осіб, що беруть участь в оперативних втручаннях, для гігієнічної (антисептичної) обробки рук персоналу: лікувально-профілактичних та оздоровчих установ, для деконтамінації шкіри рук персоналу підприємств харчової та переробної промисловості (в т.ч. числі осіб, що контактують з харчовими продуктами і продовольчою сировиною), підприємств агропромислового комплексу (молоко-товарні ферми, птахофабрики і т.д.) персоналу підприємств громадського харчування та торгівлі; всіх видів транспорту (в т.ч. персоналу служб авіатранспорту); касирів та інших осіб, які працюють з грошима, працівників підприємств поштового зв'язку і т.д., для антисептичної обробки шкіри: ін'єкційного поля, при виконанні лікувально-діагностичних маніпуляцій, антисептичної обробки шкіри стоп, в т.ч. з метою профілактики грибкових захворювань, і їх рецидивів.

Завдяки спеціальним функціональним добавкам препарат не подразнює шкіру, регулює її водно-жировий баланс, не викликає алергічних реакцій, шкірно-резорбтивної, сенсибілізуючої дії та інших побічних ефектів; не ушкоджує об'єкти, виготовлені з нержавіючих і конструкційних сталей, алюмінію і його сплавів, пластмас, гуми, скла та інших матеріалів; має бактерицидну (в т.ч. щодо мікобактерій туберкульозу і збудників госпітальних інфекцій), фунгіцидну (щодо дріжджоподібних грибів роду Кандіда), а також віруліцидну (в т.ч. проти вірусів поліомієліту, збудників гепатитів А, В і С, СНІД, грипу, парагрипу, пташиного грипу, SARS («атипова пневмонія»), аденовірусів, ентеровірусів, коронавірусів, респіраторно-синцитіальних, ріновірусів, ротавірусів та ін.). Високоефективний проти резидентної і транзиторної мікрофлори шкіри. Має пролонговану антимікробну дію. Універсальність, широка сфера застосування.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Склад препарату Новохлор-Екстра: хлор-активний агент (початкова концентрація активного хлору 7-9%), миючі, ароматизуючі, антикорозійні компоненти, стабілізатор вмісту активного хлору.

Антимікробна активність: дезінфікуючий засіб Новохлор-Екстра ефективний проти широкого спектру мікроорганізмів; грам+ і грам- бактерій (в т.ч.Pseudomonas aeruginosa, БГКП, S.aureus, Listeria monocytogenes, гнильних бактерій (в т.ч. роду Proteus, мікобактерій туберкульозу, збудників черевного типу, паратифу, дифтерії, менінгококової інфекції і внутрішньолікарняних інфекцій, вегетативних і спорових форм спороутворюючих бактерій (в т.ч роду Clostridium, збудників «картопляної хвороби» хліба), вірусів (в т.ч. поліовірусів, вірусів гепатитів А, В, С та ВІЛ, вірусів грипу всіх типів (в т.ч. Н5N1 та Н1N1), SARS («атипових Пневмонія»), грибів роду Candida, збудників дерматомікозів, плісняві гриби Aspergillus niger в спорових форм, спор мікроорганізмів, а також збудників особливо небезпечних інфекцій, зокрема сибірської виразки, чуми, холери, псевдотуберкульозу, бруцельозу, лептоспірозу.

Показники безпеки: III клас небезпеки (помірно небезпечні речовини по ГОСТ 12.1.007-76). не викликає сенсибілізуючої і мутагенного дії; розчини Новохлор-Екстра з вмістом активного хлору від 0,01% до 0,1% можуть застосовуватися у присутності осіб не причетних до проведення дезінфекційних робіт.

Властивості: дезінфікуючий засіб Новохлор-Екстра та його робочі розчини мають лужну реакцію, володіють емульгуючим, вираженим миючим і високим змочувальним ефектом; не фіксують на поверхнях обробки органічні забруднення, добре змиваються водою з оброблених поверхонь, не залишають потьоків і нальоту; видаляють білкові, жирові, механічні забруднення, залишки крові і лікарських препаратів; гомогенізують мокроту та інші виділення. Засіб і його розчини не ушкоджують вироби з металу, скла, гуми, полімерних матеріалів (в т.ч. полістиролу, поліетилену, полівініл-хлориду, поліуретану), деревини, кераміки, лакофарбове, гальванічне і полімерне покриття.

Властивості: Дезінфікуючий засіб Новохлор-Екстра та його робочі розчини мають лужну реакцію, володіють емульгуючим, вираженим миючим і високим змочувальним дією; не фіксують на поверхнях обробки органічні забруднення, добре змиваються водою з оброблених поверхонь, не залишають патьоків і нальоту; видаляють білкові, жирові, механічні забруднення, залишки крові і лікарських препаратів; гомогенизируют мокроту та інші виділення. Засіб і його розчини не ушкоджують вироби з металу, скла, гуми, полімерних матеріалів (в т.ч. полістиролу, поліетилену, полівініл-хлориду, поліуретану), деревини, кераміки, лакофарбове, гальванічне і полімерне покриття.

Спосіб обробки: Ручний (протирання, зрошення, занурення, замочування, заповнення), механізований (в т.ч. СІР-мийка), аерозольний.

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Повна назва засобу. Засiб дезинфiкуючий Полiдез.
Склад заcобу, вмicт дiючих та допомiжних речовин, має. %., Полiгексаметиленгyанiдин гiдрохлорид (18,6:1:0,9), полiгексаметиленгуанiдин фосфат (1,4:1:0,6), вода до 100,0.
Форма випуску i фiзико-хiмiчнi властивостi заеобу. Прозора зi слабкою опалесценцiєю рiдина вiд безбарвної до блiдо-жовтого кольору. При зберiганнi Полiдезу за температури нижче, нiж 10 ºC, можливе гелеутворення. Допускається випадання осаду, що не впливає на дезiнфiнфікуючі властивостi засобу. Полiдез добре розчиняється у водi. Воднi розчини засобу прозорi, безбарвнi, не мають запаху, не леткi, легко змиваcrься водою з оброблених поверхонь, не викликають корозii, не ушкоджують об'скти, якi виготовленi з металу, скла, гуми, полiмерних матерiалiв, лiнолеуму, кахлю, порцеляни, фаянсу, тканини, дерева, бетону, цегли та поверхнi приладiв, апаратiв, устаткування з лакофарбовим, гальванiчним, полiмерним та iншим покриттям. Дезiнфекцiйний засiб xiмiчно стiйкий. Полiдез не сумiсний з милами, анiонними поверхнево-активними речовинами, концентрованими розчинами хлорактивних речовин.
Призначення засобу. Полiдез призначений для поточної та заключної дезiнфекцiї в закладах охорони здоров'я та в осередках iнфекцiйних хвороб при кишкових i крапельних iнфекцiяx бактерiальної (включаючи туберкульоз) етiологiї, вiрусних (включаючи герпес, гепатити, ВIЛ-iнфекцiю) i грибкових (кандидози, дерматомiкози) iнфекцiяx, а також для профiлактичноi дезiнфекцii у закладах охорони здоров'я, дитячих i навчальних (включаючи дошкiльнi, загальноосвiтнi, позашкiльнi, професiйно-технiчнi, вищi) закладах, на комунальних об'ектах та мiсцях загально громадського користування (готелi, гуртожитки, сауни, лазнi, перукарнi, косметичнi та масажнi кабiнети тощо), в закладах культури, спортивно-оздоровчих, розважальних та транспортно-дорожнiх об'ектах (включаючи рухомий склад всix видiв транспорту, вокзали, аеропорти, морськi та рiчковi порти, кемпінги, мотелi), на пiдприємствах громадського харчування та торгiвлi.
Специфiчнi бiологiчнi властивостi засобу, спектр антимiкробноi дiї. Полiдез виявляє бактерициднi, туберкулоциднi, вiрулiциднi (включаючи збудникiв гепатитiв i СНІДу) та фунгiциднi (щодо грибiв роду кандида, патогенних дерматофiтiв та плiснявих грибiв) властивостi.
На оброблених поверхнях дезiнфекцiйних засiб забезпечує пролонгований знезаражуючий ефект внаслiдок утворення непомiтноi полiмерноi плiвки, яка при потребi легко змивається водою. 1.7. Токсичнiсть та безпечнiсть засобу. Полiдез, вiдповiдно до вимог ГОСТ 12.1.007-76, належить до мало небезпечних речовии (4 клас небезпеки) при введеннi в шлунок та при нанесеннi на шкiру. У концентрованих розчинах подразнює слизову оболонку очей. У рекомендованих з метою дезiнфекцiї концентрацiях не виявляе шкiрно­подразнюючих властивостей, не подразнює слизову оболонку очей та верхнix дихальних шляхiв. Не спричиняє шкiрно-резорбтивної i сенсибiлiзуючої дiї, не має кумулятивного ефекту. Не виявляе мутагенних, канцерогенних, ембрiотокстичних, гонадотропних, тератогенних властивостей.


ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинiв. Робочi розчини Полiдезу готують у промаркованих мiсткостях iз будь-яких матерiалiв шляхом розведення засобу водою при перемiшуваннi до повного його розчинення. Засiб у структурованому виглядi попередньо нагрiвають за температури 40-60 ºС до повного переходу у рiдкий стан.
2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинiв. Для пригoтування розчинiв Полiдезу вiдповiдної концентрaцiї користуються розрахунками, наведеними у таблицi 1.


Концентрація робочого розчину, % (за препаратом)

Вага "Полідезу", г

Об'єм води, мл

0,5

4,8

995,2

1,5

14,4

985,6

2,5

24,0

976,0

5,0

48,1

951,9

10,0

96,2

903,8

15,0

144,2

855,8

20,0

192,3

807,7

25,0

240,4

759,6


2.3. Термiн та умови зберiгання робочого розчину. Робочi розчини Полiдезу зберiгають активнiсть протягом 6 мiсяцiв вiд дати приготування. Розчини готують заздалегiдь або безпосередньо перед використанням. Допyскається застосовувати невикористанi розчини Полiдезу протягом 6 мiсяцiв вiд дати приготування за умови їx з6ерiгання у закритому посудi з щiльно закритою кришкою. Робочий розчин Полiдезу з метою дезiнфекцiї використовують одноразово.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об'єкти застосування. Розчини Полiдезу використовують з метою дезiнфекцiї поверхонь примiщень (стiни, пiдлога, стеля, дверi, віконні рами тощо); предметiв обстановки (твердi меблi); виробiв медичного призначення багаторазового використання нескладної конфiгурацiї (що не мають порожнин i каналiв) з металiв, полiмерних матерiалiв, скла, гуми та порцеляни; виробiв медичного призначення одноразового використання перед їх утилiзацiєю; медичних приладiв, апаратiв, устаткування з гальванiчним, лакофарбовим, полiмерним та iншим покриттям; перукарського, манiкюрного, косметичного приладдя; предметiв догляду хворих; iграшок; бiлизни, одягу; посуду; тари; санiтарно-технiчного обладнання (ванни, раковини, унiтази тощо); прибирального iнвентарю; видiлень; транспортних засобiв.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктiв або знешкодження цiльових об'єктiв засобом. Дезiнфекцiю розчинами Полiдезу проводять способами протирання, зрошення, замочування i занурення.
3.2.1. Поверхнi примiщення (стiни, пiдлога, стеля, дверi, віконні рами тощо) та предмети обстановки (твердi меблi) зрошують iз розрахунку 150-200 см3/м2 поверхнi або ретельно протирають ганчiр'ям чи щiткою, змоченими розчином засобу, при нормі витрат 100 см3/м2 поверхнi. У туалетi та ваннiй кімнаті витрати розчину збiльшують до 150 см3/м2 поверхні. Одразу після проведення дезінфекції поверхонь способом зрошення апаратуру для зрошення ретельно промивають водопровiдною водою, примiщення провiтрюють протягом 15 хв. Завдяки пролонгованiй антимiкробнiй дії обробку примiщень розчинами Полiдезу проводять 1 раз на 3-7 днiв.
3.2.2. Вироби медичного призначення багаторазового використання нескладної конфiгурацiї з металу, полiмерних матерiалiв, скла, порцеляни та гуми дезiнфiкують способом занурення у розчин Полiдезу вiдповiдно) концентрації одразу пiсля їх використання, не допускаючи пiдсихання. Товщина шару розчину над виробами повинна бути не менше, нiж 1 см. Роз'ємнi вироби дезiнфiкують у розiбраному cтанi. Мiсткiсть iз замоченими в розчинi Полiдезу виробами медичного призначення закривають кришкою. Для виробiв медичного призначення та їх частин, якi безпосереднъо не стикаються з хворим, допускаеться дезiнфекцiя способом протирання ганчiр'ям, яке змочене робочим розчином та наступним дотриманням вiдповiдної експозицiї. Пiсля закiнчення дезiнфекцiї вироби медичного призначення промивають проточною питною водою протягом 3 хв.
3.2.3. Вироби медичного призначення одноразового використання з метою їх дезiнфекцiї перед утилiзацiею повнiстю занурюють у розчин Полiдезу, заповнюючи ним порожнини i канали виробiв за допомогою шприцiв безперервного типу дiї або електровiдсмоктувача.
3.2.4. Поверхнi медичних приладiв, aпapaтів, устаткування з гальванiчним, лакофарбовим та полiмерним покриттям протираютъ ганчiр'ям, яке змочене розчином засобу, або зрошують за допомогою розпилюючого обладнання з наступним дотриманням вiдповiдноi експозицii.
3.2.5. Перукарське, манiкюрне та косметичне приладдя повнiстю занурюютъ у розчин засобу, з наступним промиванням теплою водопровiдною водою пpотягом 3 хв.
3.2.6. Предмети догляду хворих дезiнфiкують способами занурення у розчин, зрошення розчином або протирания ганчiр'ям, яке змочене розчином засобу. Пiсля зaкiнчення дезiнфекцiї предмети догляду хворих одразу промивають проточною теплою водопровiдною водою протягом 3 хв.
3.2.7. Iграшки повнiстю занурюють у розчин Полiдезу. Пiсля закiнчення дезiнфекцii їх, не допускаючи пiдсихання, промивають теплою водопровiдною водою протягом 3 хв.
3.2.8. Бiлизну, одяг, халати, спецодяг поштучно повнiстю занурюють У розчин Полiдезу iз розрахунку 5 дм3/кг сухої тканини. Micткостi iз замоченою в розчин бiлизною закривають кришкою. Пiсля закiнчення дезiнфекцiї бiлизна пiдлягае пранню та полосканню.
3.2.9. Лабораторний посуд дезiнфiкують, повнiстю занурюючи в розчин Полiдезу з наступним промиванням водопровiдною водою протягом 3 хв та обполiскуванням дистильованою водою.
3.2.10. Посуд столовий, звiльнений вiд залишків їжi, повнiстю занурюють у розчин Полiдезу iз розрахунку 2 дм3 розчину на 1 комплект (чашка, блюдце, глибока та мiлка тарiлки, чайна та столова ложки, виделка, нiж). Micткість iз замоченим у розчин посудом щiльно закривають кришкою. Пiсля закiнчення дезiнфекцiї посуд промивають за допомогою йоржа, щiтки або ryбки та обполiскують проточною питною водою протягом 3 хв. Слiд надати перевary використанню теплої води за температури (45±5) ºС.
3.2.11. Тару дезiнфiкують способом протирання ганчiр'ям, змоченим розчином Полiдезу, або зрошенням робочим розчином з наступним промиванням проточною водою.
3.2.12. Поверхнi санiтарно-технiчного обладнання (ванни, раковини, унiтази тощо), гyмoвi килимки зрошують розчином Полiдезу iз розрахунку 200 см3/м2 поверхнi або протирають ганчiр'ям чи щiтками, змоченими. розчином засобу iз розрахунку 150 см3/м2 поверхнi. Пiсля закiнчення дезiнфекцiї поверхнi промиваютъ водопровiдною водою.
3.2.13. Прибиральний інвентар занурюють у розчин Полiдезу. Пiсля закiнчення дезiнфекцiї його пpомивають проточною водою та висушують на повiтрi за кімнатної температури.
3.2.14. Сечу дезiнфiкують, заливаючи ії розчином Полiдезу при спiввiдношеннi об'ємiв розчину та сечi 1:1. Фекалiї дезiнфiкують, заливаючи їx подвiйним щодо знезаражуваного матерiалу об'ємом розчину Полiдезу.
3.2.15. Дезiнфекцiю на комунальних об'єктах, пiдприємствах громадського харчування i торгiвлi, транспортно-дорожнiх комплексах проводять у вiдповiдностi з режимами, наведеними в таблицi 2; дезiнфекцiю у спортивно-оздоровчих комплексах (басейни, сауни, лазнi, душовi кiмнати, масажнi кабiнети тощо) проводять за режимами, рекомендованими для дезiнфекцiї при грибкових iнфекцiях (таблиця 4).
3.2.16. Для дезiнфекцiї поверхонь, контамiнованих плiснявими грибами, поверхнi попередньо мехaнiчно очищають вiд грибкового нальоту та протирають ганчiр'ям, змоченим 25,0 % розчином Полiдезу або зрошують робочим розчином для запо6iгання контамiнацiї поверхонь плiснявими грибами повepxнi дезiнфiкують робочим розчином засобу 1 раз на мicяць.

ЗАСТЕРЕЖНI ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ IЗ ЗАСОБОМ

4.1. Необхiднi засоби захисту шкiри, opгaнів дихання та очей при роботi iз засобом. Персонал, який виконує роботи з Полiдезом має бути забезпечений засобами iндивiдуального захисту: спецодяг згiдно з ГОСТ 12.4.103, гyмoвi рукавички згiдно з ГОСТ 20010 (при виконаннi дезiнфекцiї способами занурення, замочування, заливання, протирання) та спецодяг згiдно з ГОСТ 12.4.103, гумові рукавички згiдно з ГОСТ 20010, захиснi окуляри типу ПО-2, ПО-3 згiдно з ГОСТ 12.4.013, pecпipaтop типу "Пелюсток" (при виконаннi дезiнфекцiї способом зрошення).
4.2. Загальнi застереження при роботi iз засобом. 3 метою охорони працi, профiлактики отруєнь та розвитку професiйних захворювань необхiдно дотримуватися настyпних правил з охорони працi та технiки безпеки пiд час роботи з дезiнфекцiйним засобом: бiологiчна безпека пiд час виконання poбiт iз дезiнфекцiї об'єктiв, контамiнованих збудниками iнфекцiйних хвороб - мiкроорганiзмами I-П груп патогенностi, забезпечується дотриманням вимог ДСП 9.9.035-99;
до виконання дезiнфекцiйних заходiв не допускаються особи молодче 18 pоків, вагітні жiнки та жiнки, що годують немовлят, а також особи, для яких встановленi протипоказання пiд час попереднього медичного обстеження;
до роботи з дезiнфекцiйним засобом тимчасово не допускаються особи, якi мають ушкодження шкiри у виглядi подряпин, ран та подразнення на вiдкритих частинах тiла, якi доступнi для дiї дезiнфекцiйних засобiв або їx робочих розчинiв, тому що ушкоджена шкiра створює умови для проникнення компонентiв дезiнфекцiйних засобiв до органiзму; забороняється носити спецiальнi одяг та взуття поза роботи з дезiнфекцiйними засобами;
перед початком роботи потрiбно перевiряти справнiсть спецiального одягу, спецiального взуття, засобiв iндивiдуального захисту та дезiнфекцiйної апаратури. Не допускається виконання дезiнфекцiйних робiт у несправних засобах iндивiдуального захисту та використовувати несправну дезiнфекцiйнi обладнання та устаткування;
забороняєтъся залишати без догляду дезiнфекцiйний засiб та робочi розчини дезiнфекцiйного засобу. Невикористаний дезiнфекцiйний засiб та його робочi розчини наприкінцi робочого дня повертаютъ до установи i здають особi, яка несе вiдповiдальнiсть за зберiгання дезiнфекцiйних засобiв;
забороняєтъся приймати їжy, палити пiд час виконання робiт з дезiнфекцiї. Пiсля закiнчення роботи обличчя та руки потрiбно вимити водою з милом.
4.3. Застережнi заходи при приготуваннi робочих розчинiв. Роботи, пов'язанi iз приготуванням робочих розчинiв Полiдезу, слiд проводити iз дотриманням заходiв, якi забезпечують захист шкіри та очей - у захисному одязi (халат, тапочки, фартух з прогyмованої тканини, гумовi рукавички), у захисних окулярах типу ПО-2. Примiщення, в яких виконуютъ роботи iз приготування робочих розчинiв Полiдезу, повиннi бути обладнанi загально-обмiнною припливно­витяжною вентиляцiєю вiдповiдно до вимог ГОСТ 12.4.021, забезпеченi питною водою та каналiзацiею.
4.4. Застережнi заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктiв. Персонал, який-виконує роботи iз дезiнфекцiї рiзних об'єктiв способами протирання, занурення, замочування, має бути забезпечений засобами iндивiдуального захисту: спецодягом згiдно з ГОСТ 12.4.103 i гyмовими рукавичками вiдповiдно ГОСТ 20010. Допускається виконувати дезiнфекцiю об'єктiв розчинами Полiдезу способами занурення, замочування та протирання у присутностi людей (хворих, персоналу, спiвробiтникiв тощо). Персонал, який проводить дезiнфекцiю об'єктiв розчинами Полiдезу способом зрошення має бути забезпечений засобами iндивiдyального захисту: спецодяг згiдно з ГОСТ 12.4.103, гyмoвi рукавички згiдно з ГОСТ 20010, захиснi окуляри типу ПО-­2 згiдно з ГОСТ 12.4.013, респiратор типу "Пелюсток". Дезiнфекцiю об'єктiв розчином Полiдезу способом зрошення виконують за вiдсутностi людей. Після дезiнфекцiї об'єктiв розчинами Полiдезу способом зрошення примiщення провiтрюють протягом 30 хв. Виробничi примiщення, в яких проводять дезiнфекцiю, повиннi бути обладнанi загально-обмiнною припливно-витяжною вентиляцiєю вiдnовiдно до вимог ГОСТ 12.4.021, забезпеченi питною водою та каналiзацiєю.
4.5. Методи утилiзацiї засобу. 3асiб має здатнiсть бiологічно розкладатись у навколишньому середовищi. Вiдпpацьованi робочi розчини утилiзують шляхом їx розбавлення водою (1:1 або 1:10 в залежностi вiд концентрaцiї робочого розчину) з наступним зливанням у каналiзацiйну мережу. Порожнi мicткocтi ополiскують проточною водою. Партiї дезiнфекцiйного засобу з вичерпаним терміном дiї та некондицiйний дезiнфекцiйний засiб внаcлiдок порушень умов зберiгання пiдлягaє поверненню на пiдпpиємство-виробник.

ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ДОПОМОГА ПРИ OТPУЄННІ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ

5.1. Ознаки гострого отруєння. Явища подразнення слизової оболонки очей та вepxнix дихальних, шляxiв - сльозотеча, набряк та гiперемiя кон'юнктиви, лоскiт у горлi, кашель.
5.2. Заходи першої допомоги при гoстрoмy (pecпipaтopнoму) отруєннi засобом при ураженнi дихальних шляхiв потерпiлого потрiбно вивести на свiже повiтря чи у добре провiтрюване примiщення, дати тепле пиття та забезпечити спокiй.
5.3. Заходи nepшoї допомоги при попаданнi засобу в очi. При попаданнi засобу в очi їx необхiдно негайно промити проточною водою протягом 10-15xв. При подразненнi слизової оболонки, очей рекомендується закaпати в очi альбуцид. При необxiдноcтi звернутися до лiкаря.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданнi засобу на шкiру. При випадковому попадaннi засобу на шкipy потрiбно змити його проточною водою. При попадaнні засобу на робочий одяг потрiбно зняти його, а дiлянку шкiру пiд одягом ретельно промити проточною водою.
5.5. Заходи пepшoї допомоги при попаданнi засобу до шлунка. При випадковому надходженнi засобу в шлyнок (потрiбно. випити кілька склянок холодної води, не викликаючи блювання, пicля цього рекомендується дати тепле пиття (мiдний чай), за необxiдноcтi звернутись до лiкаря.
5.6. Специфiчнi антидоти засобу. Не встановленi.

ПАКУВАННЯ. ТРАНСПОРТУВAННЯ. ЗБЕРIГАННЯ

6.1. Пакування засобу.Полiдез упаковують у полiетиленовi пляшки по 0,1; 0,5; 1,0 кг та полiетиленових кaнicтpax по 0,5; 1,0; 5,0; 10,0; 20,0 кг.
6.2. Умови трапспортування засобу. Полiдез транспортyють у пaкyвaннi виробника автомобiльним, залiзничним, морським чи повiтряним, транспортом вiдповiдно до правил перевезення небезпечних вантажів відповідним видом транспорту з дотриманням умов, що запобігають ушкодженню тари під впливом атмосферних осадів, підвищеної або низької температури тощо. впливом атмосферних осaдкiв, пiдвищеної або низької температури тощо.
6.3. Термiн та умови зберiгання засобу. Полiдез зберiгають у пакуваннi виробника у критих складських примiщеннях, якi захищенi вiд вологи та прямого сонячногo промiння, за температури вiд 1 до 40 ºС.
Гарантiйний тepмiн зберiгання - 2 роки з дати виготовлення.

Сторінка 1 із 2

© 1997 - 2018 ТзОВ "Сфера сім". Всі права застережено.

Please publish modules in offcanvas position.

Зробити замовлення
Відправку перевізником здійснюємо при замовленні товару на 100 грн і більше.
1000 символів ліворуч